Ilk şişe patlamasını da yaşamış oldum...:(

(Onur Keskin) #1

Arkadaslar, dun aksam biraları koydugum odaya girdigimde burnuma guzel guzel kokular geldi. Sonra biraların yanına gidip bir siseyi alınca elime sangırtıları duydum ve baktım ki biram patlamış. O kadar dagılmış ki ortalıgı toparlayayım diye fotolarını cekemedim.İşin ilginc yani su ki , ilk kurdugum kit “pilsener” den bir adet ayırmıstım( aslında son kalandı) ve onu biraz daha bekleteyim diyordum. İlk basta uzerine birsey mi dustu dedim ama kapağa baktıgımda , cikmişti yerinden , bende bunu patlamaya yordum. canım cok sıkıldı diyebilirim.Size tavsiyen ne olur ne olmaz siselerin uzerini bir ortu ile kapatmak boylesi bir durum icin garantiye almıs olursunuz.Oda da o kadar kucuk parcalar vardı ki anlatamam:(( temizlemesi uzun zaman aldı…

bilgilerinize

(Ezio Auditore) #2

Çok hayati bir konu. Yanarız yoksa. Hatun direk evden kovar. :smile: Hemen akşam sarıp sarmalayacağım kasalarımı.

(Cenk) #3

Kapak mı atmış, şişe mi patlamış/kırılmış?

(Onur Keskin) #4

abi hem kapak yerdeydi hem de şişe kırılmıstı. Sİmdi dedim ki acaba sisenin uzerine birsey dustude mi kırıldı diye. ama oyle birsey olsa kapak uzerinde kalırdı…:frowning:

(Cenk) #5

Geçmiş olsun çok tehlikeli. Şişeleme şekeri ne kadar koymuştun ve şişe kaç derecede kaç gün bekledi?

(Onur Keskin) #6

zaten sorun orada ben tum siselerime 1 adet 750/360 ve 1 adet 1000/360 dan koyuyorum oda 4 gr civarı bildiginiz gibi.ve de bu yaklasık 2 aydır sisede ilk kurdugum kitti…:frowning: gettiiii gettiii canım piilzenerrr

(Cenk) #7

Çok büyük ihtimalle, şişe de kılcal çatlak vardı. Ben de olacak fotoğrafı ama bulamadım, bulursam koyacağım buraya. Yıkadıktan sonra şişeleri ışığa tutup çevirerek kılcal çatlak, ağız kısmında çapak, tabanda minik kırık vs var mı diye tek tek kontrol ediyorum. İlk dolumda patlamasa bile, zamanla co2 arttıkça basınç artışına dayanamayıp en zayıf olduğu noktadan patlıyor şişe.

(Onur Keskin) #8

abi sanırım ondan oldu… bnede baska birseye yoramıyorum…

(Ezio Auditore) #9

Burda pet sise olsaydi kirilmayacakti iste. Basinci da elle hissedebilecektik. Kapagi da biraz pıssss yaptik mi tamamdir. Pet cazip gelmeye başladı bi an…

(Onur Keskin) #10

yok be abii :slight_smile: olur oyle kazalar bu isin fıtratında var biliyorsun :slight_smile:

(Ezio Auditore) #11

O fıtratta evden kovulmak da var yanlız :smile:

(Onur Keskin) #12

aynen … hehe allahtan hanım evde dun yoktu bende tum delilleri yok ettim…:smile: