Irish Stout dolu kovam fışkırdı

Merhaba,

Dün akşam itibariyle kurduğum Irıish Stout (Irish Stout Bira Kiti + Ekstra Koyu Kuru Malt Özü (500 gr) + Toz Şeker (500 gr) + Koyu Kavrulmuş Fransız Meşe Yongası (9-10 gr)) 12 saat geçtikten sonra bu duruma geldiğini farkettim.

Fotoğraflardan önce kapak kubbe gibi olmuştu ve yamulmuştu neredeyse patlayacak gibiydi. Kava kilidinin kapağını açarak ve biraz kapağa bastırarak fazla havayı içinden boşalltım. Hava kilidinde neredeyse hiç su kalmadığını farkettim gerekli miktarda su koyarak tekrar kapağını kapattım.

Sizce neden böyle oldu, şimdi ne yapmam lazım, bozulmuş mudur kit?

Hava kilidini temizleyip tekrar takmaniz yonunde genel yorumlar.
Kapaga ustten cok baski yapmadan kapakta aciklik varsa kapatip, temiz hava kilidi takip (kaynamis sogumus yada icme suyu) ve belki etrafina strec kaplamak yeterli olur gibi.

1 Beğeni

Bir şey olduğunu zannetmiyorum, hava kilidini çıkarıp temizleyip tekrar takın. Yoğun gaz çıkışı nedeniyle kısa süreli kilit temizliği sırasında içeri oksijen girişi mümkün olmayacaktır zaten. Varsa kristal hava kilidi ile değiştirin, yoksa en kısa zamanda kristal hava kilidi temin edip bu tip kitlerde kullanın derim. Kristal hava kilitlerinin serum hortumuyla dışarı bağlanması mümkün ve bu konuda çok fazla başlık var forumda, oradan bilgi edinebilirsiniz.

1 Beğeni

teşekkürler @Osony @abar kapakta açıklık derken kilidin kapağını mı yoksa asıl kapağı mı kastettiniz?

Şimdi biraz anladım nedeni: hava çıkışı fazla olduğu için hava kilidinin kapağını açık tutmak gerekli aksi takdirde yeterli hava çıkışı sağlanmadığı için şişme oluyor ve kova içinden köpük/suvı karışımı sızıntı yapıyor. Bakalım birkaç saat böyle bekketeceğim normale döndüğünde hava çıkışı kapağı kapatmayı düşünüyorum.

Hangi mayayı kullandınız bir de bu olurken sıcaklık neydi?

Geçmiş olsun, hastayı kurtarabilmenize sevindim. Kaç lt. kurmuştunuz acaba merak ettim?

1 Beğeni

@yunusual 23 litre kurmuştum @marul kitin içinden çıkan mayayı kurmuştum ama bakmadım ne olduğuna. Herşeyi kurduktan sonraki sıcaklığı ölçtüğümde yaklaşık 23 dereceydi sonradan haliyle azaldı (çünkü Ankara soğuğu) şu an 15-20 derecelerde. sabah baktığımda tekrar kilidin köpük ile kirlendiğini gördüm ve temizleme işlemini tekrar yaptım. Hava çıkışı biraz azaldığı için hava kilidi kapağını taktım. Bakalım ne olacak. Sanırım @Osony 'un önerdiği kristal hava kilitlerinden sipariş edeceğim bir daha böyle birşey ile karşılaşmayacaksam.

Kapak kapalı dursun, onun bir faydası olmuyor. Kabarma genellikle ilk 24-48 saat arası oluyor sonra sakinleşiyor. bu sürede dikkatli olmak lazım. Özellikle buğday kitleri korkunç köpürüyor, buğday vb. kit kuracağınız zaman muhakkak kristal kilit kullanıp, ekstra hortumla dışarıda su dolu bir kavanoza bağlantı yapın. İlk kurduğum buğdayda bunu bilmiyordum, çok sıkıntı olmuştu, şu anda kovada olan ikinci buğday denemem sorunsuz aştı 48 saati.

1 Beğeni

Stout kitinde yaşadığım taşmayı buğday dahil başka hiçbir kitte yaşamadım. Yedek hava kilidi bulundurun mutlaka, böyle bir durum olduğunda değiştirsiniz.

1 Beğeni

@Osony @rakipoyuncu teşekkürler stoutlarda bu kadar taşma olduğunu ben de bilmiyordum. Şu an 48 saat geçti ve 3-4 kez hava kilidini çıkarıp temizleme ile sorunu aştık gibi, durum stabil gözüküyor. Kristal hava kilidini alacağım kesinlikle.

1 Beğeni