Irish stout gazlanma problemi

Herkese merhaba 5 gün önce kurduğum irish stout kitimde hala hava çıkışı olmadı. Kurulumu 500gr esmer şeker 500 gr normal şeker ve kit mayasiyla yaptım. Mayalanma sıcaklığı 23 24 koca sıcaklığı 19 22 derece arasında seyrediyor.
Kocanın etrafı ve hava klidi tamamen yalitilmis durumda. Kovada krausen oluşumu var
Acaba gaz çıkışı olmaması bir problem yaratır mı

Selamlar… Öncelikle bende hafta sonu ilk kez kit kurulumu yaptım. Tam Bilgili Olarak Değil ama Fikren Mutlak Fark Edemediğiniz Bir Yerde Hava Çıkışı Vardır.
Benim Karşılaştığım sorunlar :
Tamamen Kapattığımı düşünmeme rağmen kova kapağının bir köşesi tam kapanmamıştı.
Yalıtım Sağladığımı Düşünmeme rağmen Conta Kesmiş ve Çekvalf altında hava kaçağı vardı.

Kurulumunuza güveniyorsanız, krausen den eminseniz, yapmanız gereken kova kapağını, hava çekvalfini tekrar tekrar kontrol etmeniz…

ben de ilk kitimi bu haftasonu yaptım. pilsner. 4-5 saat sonra gaz çıkışı başladı. çok güzel fokur fokur gaz çıkınca tabi bı mutluluk… 24 saat kadar sürdü. şimdi gaz çıkışı durdu… contanin yanına bal döktüm… kabarcık yok. sıcaklık 22 derece.
umarım sıkıntı yoktur diyerek beklemedeyim…

bende başlangıç kiti Muntons Pilsner i Cumartesi Akşamüstü kurdum. Bugün işe geç geldim. Sabah Buz takviyesi yapmak için dolabı açtığımda 5 saniye de 1 fokurdama devam ediyordu. Sizin Kurulum sicakliğiniz ve fermantasyon sıcaklığınız neydi @yavuzc

Ben Kurulum Sıcaklığını : 20,9
Fermantasyon Sıcaklığını : 21 - 22 derece arasında tutuyorum.

buzdolabında soğuk suları hazır ederek matalamayi yaptım. 20 derece civarı kapağı kapattım. 5 saat sonra fokurdama başladı. 24 derece olmuştu. donmus pet şişeleri koydum. 22 dereceye düşürdüm. 24 saat sonra gaz çıkışı durdu. bugün baktım kapak şişkin ve seviye dengesiz bir sorun olmadığını umarak bekliyorum…

1 Like

Bende sizinle aynı dilekleri paylaşıyorum… kesinlikle 15 gün civarı yine kovada bırakın kitinizi… Dün okuduğum konularda karşılaştığım ; Muntons kitlerin kutu recetelerinde 5-7 gün fermantasyon, 15 gün şişeleme yazıyormuş sanırım… (Ben kendi kitimin üzerini okumayarak direk kitle gelen butikbira talimatlarını uyguladım)
Aklıma gelen sizin fermantasyon sıcaklığınızın normalin üzerine çıkıp fermantasyonu hızlandırmış olduğu. hava kilidinizi tekrardan kontrol edin isterseniz. tıkanıklık vs gibi bir problem yoksa bence beklemeye devam edin… Deneyimli arkadaşlarımızın görüşleri, Fokurdama olumlu bir ilerleme, olmaması veya kesilmesi kesinlikle kötü bir durum değil ancak kontrollü gitmekte fayda var…

conta kenarına bal döküp ısıyı da 22-23 te tutarak 15 gün hiç ellemiyecegim… bakalım belki yapabilirsen beraklik için cold crash yapıp şişeleme geçeceğim…

1 Like

kova kapağı şiştiyse sorun yok.