Isı yalıtımı için uzay battaniyesi kullanımı

evimde balkon yok. bundan dolayı düşük sıcaklıkta mayalanması gereken biralar için kovanın etrafına tuzlu suyla hazırladığım buzlu pet şişeler koyup tüm düzeneği 130’a 210cm ölçülerindeki uzay battaniyesi kullanarak sarmayı düşünüyorum. reflektör battaniye ya da emergency rescue blanket olarakta geçiyor ürün.

esas kullanım amacı insanın vücut ısısını geri yansıtıp hipotermi geçiren insanların acil müdehalesinde ya da soğuk ortamlarda ısı kaybını önlemek amaçlı kullanılıyor. mantıken bana uygun geliyor ancak tabiki işin kitabi kısmına daha hakim forum üyelerinin de fikrini almadan girişmeyeyim dedim bu işe. şimdiden herkese teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Bu battaniyenin izolasyon miktarı oldukça azdır. Acil durumlar için gereken ufak paket ve kısa süreli koruma için yeterlidir ama inceliği nedeniyle uzun süreli koruma sağlamaz. Piyasada oldukça ucuza satılan kamp matlarını etrafına sararsanız daha iyi izolasyon sağlarsınız. En dışa veya en içe yine bu battaniyeyi sarabilirsiniz, ek verim sağlar.

1 Beğeni

Çok teşekkürler bilgilendirme için:)

1 Beğeni

Mat ve battaniyeyi tam tahıl BIAB için kullanabilirim. Çok iyi fikir :slight_smile: