Isıtma kemeri nereden nasıl bulunur ?

Merhaba,
sitede ısıtma kemeri ve ısıtma ceketi kalmadığı için dışarıdan almak gerekecek. Başka yerlerden temin edebilen varsa yerdımcı olabilirmi.
Teşekkürler.

Termostatla birlikte isterseniz basit bir ayak ısıtıcıyı bile ısıtma kemeri alternatifi olarak kullanabilirsiniz :wink:

Isıtma ceketi gibi kovayı sarıcı ve verimli olmasa da, kovanın etrafına eklenecek basit bir yalıtımla aynı işlevi görür.

4 Beğeni

Ben de sitede tukendigini gorunce alternatiflere yoneldim (keske satin almak icin bu kadar beklemeseydim):

1. Kovayi kapsayacak kadar buyuk baska bir kap, legen icine su doldurup akvaryum isitici cubuklari ile isitmak. (Linkini verdigim modelin kendi termostati var sanirim, yoksa; sitede satilana benzer, priz termostat gerekir).
  2. Aliexpress, dx.com, vs. en az 1 ay bekleyeceksiniz (ben Turkiye’de bu urunleri satan baska firma goremedim).

Ben 2.'yi sectim (weihenstephaner’i bir sure erteliyorum). 1. yontemde, legen vs. ayarla, su buharlasmasinin kontrol edilmesi, verimlilik dusuk olacak… vs.

Taylan selamlar,

Öncelikle çözüme yönelik cevabınız için teşekkürler! Genelde site/firma sahiplerinden böyle sorulara çözüme yönelik yanıtlar yerine sorulan sorunun yayından kaldırılması v.b. tepkiler alınır ama burda durumun farklı olması gerçekten sevindirici.

Isıtıcı kemerin stoklara girme tarihi takriben ne zaman olur diye sormak isterim. Bir de mümkünse termostattan bağımsız olarak satın alma şansımız olursa şahane olur diye eklemek istiyorum :slight_smile:

Teşekkürler yardımlarınız için,
h

1 Beğeni

Bilgiler için teşekkürler,ben antalyada aralık-ocak aylarını düşünerek Çin den gelme süresinide hesaba katarak sormuştum zaten.Sİteye ne zaman gelme ihtimali var?
Ayrıca akvaryumcularda satılan <Trixie Sürüngen Isıtıcı Silikon Kablo 15 W 3,5 M> böyle bişey buldum ama işe yararmı dersiniz ??

NOT: BENDE BOYLE Bİ GÖNDERİNİN SİTE TARAFINDAN SİLİNECEĞİNİ DÜŞÜNEREK YAZMIŞTIM,YÖNETİCİ TARAFINDAN YARDIMCI OLUNMASI BU DEVİRDE BÖYLE İNSANLAR KALDIMI DEDİRTEN CİNSTENDİ,TEKRAR TEŞEKKÜRLER :slight_smile:

1 Beğeni

Önümüzdeki ay burda stoğa girecek denmişti… Hızlı ve kolay olur, wattage vs’ye kafa yormaya gerek kalmaz… Ben beklemedeyim gelsin diye…

1 Beğeni

bu videoki turuncu olan çok ayarsız bişeye benziyor yanında mecburen termostat+elekrik ücreti derken astarı yüzünden pahalıya gelir gibi.bende siteye gelmesini bekliyorum yada son çare resimdeki ayak ısıtıcıları uygun gibi göründü bana hiç olmazsa elektriği düşünmeye gerek yok.

ya biri bana ayak ısıtıcısı nedir anlatsın lütfen… elektrikli terlik gibi bi şey midir nedir?? Reklamında da adam ayakkabılarla çıkmış üstüne… :sweat_smile:

Turuncu olanın aslında diğerinden farkı yok. 220v verildiğinde çalışacağını düşünüyorum. Durdurmak içinse dediğiniz gibi termostat lazım. Yazın buzdolabında kullanmak için termostat almıştım aynı termostat kullanılarak çözülebilir. Butikbira üzerinde çalışan kemeri kullanmak içinde termostat gerekiyor.

Ayak Isıtıcı mantıklı olabilir kovayı alttan ısıtacaktır. 40 tl fiyatı var. İki kademede 60/120 Watt çalışıyor.Yine termostat ile açılıp kapatılabilir.

http://urun.n11.com/isitici/isimat-ayak-isiticisi-ayak-sobasi-P31526960?cid=604001&gclid=CLrH9s2szNACFa0K0woduKIExA&gclsrc=aw.ds

Acaba bütün zemin mi ısınıyor yoksa sadece ayakların koyuldugu yer mi ?

bu ayak ısıtıcıda enteresan bişeymiş hakketten,anladığım kadarıyla alttan ufak ufak veriyo ayarı :slight_smile: Antalya da yaşayan biri olarak yabancıyız böyle şeylere :slight_smile: ama sarfiyata ve ısıtma durumuna bakınca tam bu iş için gibi gözüküyor hemde hesaplı.straforlu kutunun içinde kutuyu falan yakmaması önemli.

Hiç biri yoksa ve hızlı çözüm aranıyorsa

Buzlukta bekletince soğutucuya dönüp mikrodalgada döndürünce ısıtıcıya dönen mavi jellerden 3-4 adet

ile 1 adet file lastik

yardımıyla hem ısıtıcı hem soğutucu kemer yapmanız mümkün.

bu jeller sıcaklığını ne kadar muhafaza ediyor mikrodalgadan sonra ?? strafor-kapalı kutu içinde etkili olabilir aslında… siz denediniz mi ??

Ben şu anda soğutucu olarak kullanıyorum ve baya iyi iş görüyor.
Isıyı da ortam sıcaklığına bağlı olarak 30-50 dakika kadar tutabilmekte -ki soğuduğu anda 3-4 dakikalık mikrodalga operasyonu veya mikrodalga yoksa kaynar su da bekletme yöntemiyle yeniden kolayca ısınabilmekte.

Arkadaşlar en güzeli leğen su akvaryum ısıtıcısı koyun bi kere ayarlayın, tıkır tıkır çalışıyor. 19_20 derece arası tuttum ben bunu. Boşuna düşünmüşüm bu soğuklarda nasıl kurcam diye. Hem maliyet 30 lira

2 Beğeni

Jeller yaz için on numara.
Sıcak yerde yaşayanlar için can kurtarıcı

Yarım saat-1 saatte bir mikrodalgaya koymak pek pratik olmaz bence? Malum uyumakta lazım günde bir kez de olsa…

Ben uyguluyorum gayet sorunsuz.
Hedefim 20 derece, 21.5-22 gibi oldumu tekrar ısıtmaya gerek kalmıyor, soğuyana kadar en az 3 gün geçiyor.

1 Beğeni

Mikrodalga aynı zamanda bakterileri öldüren ortamdır.
Kova için uygun olmadığını düşünüyorum.
Maya da bir canlı neticede.
Fırında canlının ne olacağı malum.:slight_smile:

evin sıcaklığı 15 derecelerde strafor yapıp içine sıcak su torbası koysam 2 tane 20 derecede sabitleme durumum varmıdır acaba akvaryum ısıtıcısı ile yapmak istemiyorum evde çocuk var çünkü tehlikeli olur diye düşünüyorum.

Isıtıcı kemeri beklemekteyim acaba ne zaman gelecek ?