Jet 30 Acil Destek

(Çağrı Çamlıca) #1

Merhaba,

jet30 ile buğday biramızı kaynatacağız. her şey hazır makineyi programlamak üzereyiz ama ısıyı 50’ altına ayarlayamadım. 44 derece olması gerekiyor birinci programın. makine 25-100 arası çalışıyor ama 50’nin altına ısıyı ayarlayamıyorum. acil yardım lütfen.

(Çağrı Çamlıca) #3

ya gerçekten çok şaşırdık. şu an makineyi mecburen 50 dereceye ayarladık. 15 dk manuel olarak 44 derece tutmaya çalışacağım

(Çağrı Çamlıca) #8

Dun birayi kaynattik gitti. Makineyi manuel olarak durudup calistirip 43-44de tutmayi denedim ama mumkun degil isiyi 50nin altina set edemiyorum. Aciliyeti yok artik ama bu 25-100 aralığında olmasi gerekiyor makinenin. Imkani olan kendi makinesini kontrol edebilir mi?

(Halil Koca) #9

@antipanik 25 derecede mayşelemeyi başlatmayı tavsiye ediyor 2 sinide denedim ve derece ayarında herhangi sıkıntı yaşamadım muhtemelem yazılımsal bir problem olabilir sizin makinenizde.

(antipanik) #10

Doğru ancak ben 5 kademe yapıyorum.
25 c aslında maltı karıştırıp suyla birlikte ısıtmaya yarıyor.
Tencerede yapıyordum.
Ama makinede sürekli pompalama yaptığı için 4 kademeye inmeyi düşünyorum.

4 kademe deneyip 5 kademe ile aynı verimi alabilirsem ilk kademeyi kaldıracağım.
Daha önce benim verim hesabı %80-81 çıkmıştı.
Bakalım 4 kademe kaç çıkacak?:grinning:

(Çağrı Çamlıca) #11

Ben hala bu makinede 50 derece altina sicaklik nasil ayarlaniyor cozebilmis degilim. Tavsiyesi olan var mi?

(Şişede Enaz BİRAY) #12

Destek ile görüştünüz mü?

(Çağrı Çamlıca) #13

Henuz degil bir suredir islerim dolayisi ile bu konuyla ilgilenememistim. Bu makineyi kullanan baska arkadaslarin tecrubelerini merak ettim.

(antipanik) #14

Merhaba arkadaşlar,

Jet 30 ile kaynatma sonrası kova og fg ölçeniniz oldu mu acaba?

Benim Og elde yaptığım kaynatmalara yakın çıkıyor. Sorun yok.
Ancak aynı malt ve aynı maya (us-05) kullanmama rağmen FG 1012-1014 çıkıyor. Şu ana kadar 3 kova 17-18 günde ve 18c civarı aynı sonucu aldım.

Normalde 1008-1009 çıkıyordu.

Acaba sizde durum nasıldır?

(cihat) #15

ben de 50 derece altına ayarlayamadım

(Halil Koca) #16

FG yüksek değer alman senin mayşeyleme derecenin yüksek olmasından kaynaklanıyor olabilir.

(Ocho) #17

Ben de Jet 30 u alalı 15 gün oldu. Bende 50 C altına indirilebiliyor ama kademeli mayşelemede ikinci kademeden sonra üçüncü kademede “BOILING” yazısı geliyor. Sıcaklık ayarını değiştiremiyorum. Sonraki kademelerde sıcaklık ayarlanabiliyor ama üçüncü kademede kaynatma yapılınca da bir anlamı kalmıyor. Şimdilik çözümü örneğin 4 kademe yapacaksam 2 kere programlıyarak, 5 kademe yapacaksam 3 kere programlıyarak yapıyorum. Evet bir yazılım hatası var sanıyorum. Acaba Jet 30 da program güncellemesi oluyor mu?
Birde sirkülasyon hortumunu takıp yanındaki mandalları kapatmaya çalıştığımda soldaki kapanmıyor, çünkü kazanın kenarına takılıyor. Sola doğru 15 derece döndürebilsem düzelecek ama nasıl döndürülecek anlayamadım. Fazla kuvvet uygulayıp sirkülasyon boruyu kırmaktan korkuyorum.

(Çağrı Çamlıca) #18

ben hala 50 derecenin altına ayarlamayla ilgili site yönetiminden bir geri dönüş alamadım. desteğe de yazmıştım cevap gelmedi. üzücü.

dürüst olmak gerekirse ben bu makineden memnun değilim. eğer bir şansım daha olsa farkın neyse tamamlayıp grainfather alırdım.

(Eray Yılmaz) #19

Çağrı Bey merhaba,

Konu ile ilgili destek ekibimize ulaşmış bir geri bildiriminiz bulunmuyor. Forum’da 3 Şubat’ta paylaşmış olduğunuz yorumu görüp size hızlı bir şekilde yardımcı olabilmek için telefon ile ulaşmaya çalıştık, ancak ne yazık ki başarılı olamadık. 30 Mart tarihinde sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize gönderdiğimiz e-postaya cevap alamadığımız için size ne yazık ki destek olamadık. (Size gönderdiğimiz e-posta istenmeyen e-posta kutunuza düşmüş olabilir.) Konu ile ilgili destek ekibimiz ile iletişime geçebilirseniz size memnuniyetle yardımcı olacaklardır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

(Çağrı Çamlıca) #20

Teşekkürler. Aradığınızı bilmiyordum, yabancı numara olduğu için fark etmemişimdir. Desteğe Butikmatik üzerinden yazmıştım belki bu yüzden karışıklık olmuş olabilir. Keşke forum üzerinde yazsaydınız, ya da özel mesaj. Her neyse, aksilik olmuş demek ki. Bugüne kadar sorduğum tüm soruların cevabını anında aldığım için ekstra şaşırdım zaten. Size bir mail daha gönderdim, üzerinden yazışabilirsek sevinirim. Umarım sorun çözülür.

(Çağrı Çamlıca) #21

bu arada mailleriniz gerçekten junk’u düştü sanırım. Geç de olsa yanıt verilmiş, mesajınız üzere az önce butikmatik’e girince fark ettim.

(Ocho) #22

Çağrı bey, farklı sırada programlamayı denediniz mi? Yani önce dakikayı, sonra gücü ve en son sıcaklığı gibi. Bir deneyin, farklı olabilir.

(Çağrı Çamlıca) #23

denemedim. onu da denerim. ekran kartından olduğu söylendi. şu an destek birimi yardımcı oluyor. daha önce attıkları mailleri ben görmemişim.