Kaiser şişe ebat karşılaştırma ve uygun kasa seçimi

Merhaba,

Kaiser şişelerim bugün geldi. Boyutları ve uygun kasa ayarlanması için şişeyi almayı düşünenlere fikir vermesi açısından bir kaç fotoğraf paylaşıyorum.

Aşağıdaki 2 fotoğrafta soldan sağa şişeler: Tuborg Gold, Efes Malt, Kaiser, Efes Tombul

Kaiser şişe Tuborg Gold kasada aşağıdaki gibi duruyor. Fotoğraflarda kapaksız olan Kaiser şişe. Boyu Tuborg Gold’dan biraz kısa olduğu için yükseklik problemi yok. Gayet uygun.

Kaiser şişe Efes Tombul şişe kasasında aşağıdaki gibi duruyor. Fotoğraflarda kapaksız olan Kaiser şişe. Boyu Efes Tombul’dan biraz uzun olduğu için yükseklik problemi var. Üst üste kasa koymak için uygun değil. (Gerçi forumda ya da grupta uzun şişeler de olsa üst üste 3 kasa koyanlar olduğunu okumuştum, ama ben uygulamam)

Efes malt şişe Kaiser’den uzun olduğu için Efes Malt kasası da Kaiser şişe için uygun gözüküyor. Farklı kasalar hakkında bir bilgim yok, başka uygun kasalar da kesinlikle vardır. Ben Tuborg Gold kasa ayarlamaya karar verdim.

Selamlar…

15 Likes

Hocam şişe alsak kasa bulmak problem.
Maalesef bu şişe ve kasa sorunu henüz çözülmüş değil.
Ben BB den aldığım plastik şişeleri hala kendi karton kolisinde tutuyorum.

Plastik kasa satan yerlere gidip araştırmak lazım.

3 kuruşluk kasa için esnafla muhatap olmak hoş bir durum değil.
Şu anki haliyle kasasıyla bira alıp içip kullanmak hala en kolayı gibi.
Ben BB şişesi almayı düşünüyorum ama kasa problemi nedeniyle kararsızım.:expressionless::expressionless:

O esnaflar delirtir zaten insanı :slight_smile: Şansıma ikinci denemede çok sıcak kanlı birini buldum. Ben Kaiser şişeler gelmeden önce Efes Malt / Bomonti şişelerini kullanıyordum. Rengi maviye göre daha güzel olduğu için de Bomonti’nin kasalarından almıştım. Etiketleri söküp güzelce temizledim, şu an Kaiser ve kalan Efes şişeleri için kullanıyorum.

1 Like

Selamlar. Kasa bulmak aslında o kadar da büyük bir problem değil. Hemen hemen her şehirde gıda toptancılarının bulunduğu sanayi siteleri vardır. Buralarda Efes ve Tuborg’un dağıtım ağının haricinde toptan alım satım yapan yerler bulunur. Bunların elinde her zaman fazladan kasa vardır. Uygun bir ücret karşılığı alabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken kasa boyutu. Yukarıda da belirtildiği gibi elinizde efes malt şişesi varsa tuborg gold kasası almayın. Şişelerin boyu uzun kalacağından ikinci kasayı üzerine koyamazsınız.

1 Like

Bende her türden şişe var hepsi içine sığan “efes tombul” hariç efes malt kasalar çok rahat farklı farklı şişeler sığıyor tuborg amber bile ve sorunsuzca üst üste koyabiliyorsunuz efes malt kasalarına bakın derim.

Kasalar ile ilgili bir diğer önemli detay ise şu. Calsberg kasaları diğer kasalardan birkaç parmak daha geniş. Dolayısı ile diğer kasalar ile üst üste konulduğu zaman tam oturmuyor ve sallantılara karşı tedbir almak gerekiyor. Tercihen kullanılan kasaların hepsinin aynı olması daha emniyetli olur.

1 Like

Efes malt kasaları ve bomonti kasaları hemen hemen aynı, tüm şişeleri alıyor.

Aynen sadece efes klasik tombul şişe olmuyor çok tombul olduğu için :slight_smile:

Selam @antipanik. Yeni gördüm mesajı. Benim daha önce sorduğum bütün tekel bayiilerinde kasa bulunuyordu. Şişe bulmak zordu. Biri bana sorsa kasa bulmak çok kolay derim. Şehirden şehire fark ediyor demek ki.

1 Like

Ben Efes Malt kasasında Kaiser şişe kullanıyorum, cuk oturuyor ve üst üste koymada da problem yok.
Yeri gelmişken de söyleyeyim tekelden aldığım Efes Malt kasasını bulaşık makinasının üst sepetini çıkarıp makinada yıkıyorum hiç sorunsuz tertemiz çıkıyor.

1 Like

efes malt ile bomonti ikisisde depozitolu…şişeleri aynımıdır arkadaşlar.

hiç aklıma gelmemişti kardeş sağolasın…

Bomonti kasaları da aynı ölçüde mi bilginiz var mı? Bende suan 6-7 çeşit bira şişesi mevcut. Hepsini tek bir tipte kasaya koymayı istiyorum. Tombullardan vazgecersem GOLD, malt ve bomontileri Bomonti kasasına koyabilirmiyiz.

Tuborg gold, efes malt ve bomontiler bomonti kasasına tam oturuyor. Bomonti kasası sizin için en uygunu bence

Cevap için çok teşekkürler. O zaman Bomonti alıyoruz :sunglasses:

Herkese selam iyi bayramlar ,
Ben bu kasa şişe olayının neden bir sorun haline geldiğini anlamadım gitti ya benim esnafım mükemmel ya da sizin esnaflarınız sıkıntılı. Kime gidersem gideyim istediğim depozitolu şişeyi kasası ile birlikte üstüne kar koymadan alıyorum . Bence temizlik açısından en iyi Tuborg şişe. Ney denedin diye sorarsanız Efes şişe, malt şişe, Carlsberg şişe, Tuborg şişe . Kapak olayıda öyle anlatılan gibi sorun çıkartmıyor hepsi mükemmel ama ben Tuborg şişe taraftarıyım . 0.25x20=5 5 lirada kasa 10 TL ye işlem tamam .