Kapağı tam kapanmamış bir kova bira oksitlenir mi?

Merhaba,

Uzun zamandır forumu takip ediyorum ama yazmıyordum. İlk mesajım yaşadığım bir problemle ilgili olacakmış.

Bock bira kitimi kovaya koduktan 1 gün sonra kilitten hava çıkışı olmadığını gördüm. Bekleyeyim bir gün daha dedim. 2. gün baktığımda da hava kabarcığı olmadığını görünce kova kapağının tam kapanıp kapanmadığına baktım. Çentiklerden bir tanesi tam olarak kapanmadığından kovada bombelik olmasına rağmen hava çıkışı kilit yerine oradan olmuş. Sizce biram oksitlenmiş midir? İçerisinde fazlaca karbondioksit olduğu için içeriye oksijen almamıştır diye ümit ediyorum.

Ayrıca oksitllenmiş birayı nasıl anlarım ve her hangi bir zararı var mıdır? Yardımınızı rica ediyorum, dökmeyeyim bir kova bock’ı :cold_sweat:

1 Beğeni

Sorun olmaz bence. Fermantasyonun en hızlı zamanında oradan gaz çıkışı olmuş, havayi içeri almamıştır.

2 Beğeni

Geçmiş olsun hocam.
Kovanın tüm ettafını dikkatlice bastırmak lazım.
Sadece bir tarafsa bence de sorun olmaz.
Aklınızda olsun:
İlk kurulum 23-24 C yapıyorum. Kova sıcaklığı.

İki saat sonra gaz çıkışı garanti.

Ortam tabi 19-20 C olması ideal.

Düzgün gaz çıkıyorsa ve kilit köpürmediyse iki hafta sonra görüşmek ve şişelemek üzere diyebiliriz.:slight_smile: :)…Başka takibe gerek yok.:blush:

Çok teşekkürler yorumlarınız için, rahatlattınız beni :slight_smile: ilk yaptığım kiti 24 25 derecede başlatmıştım ve hemen bi saat içinde mayalar çalışmıştı. Fakat yaz olduğu için ısıyı 20 dereceye düşürmek çok zor olmuştu ve meyvemsi tatlar vardı birada. Bu sebeple artık başlangıç ısısını düşük tutmaya çabalıyorum.

Ayrıca oksitlenmiş bira hakkında bilgi verebilecek deneyimi olan var mı?

benimde kristal hava kilidinin suyu azalmış. kabarcıklanma durmuş. 4 gün böyle kalmış. 5. gün klidin su seviyedini yükselttim. kabarcıklanma devam ediyor şimdi. sizin kovanızda sorun oldu mu? bende endişelendim biraz.