Kapak temizliği

Merhaba, kapaklarını starsanlamadan kapaklama yapan var mı acaba? İlk kit heyecanıyla unuttuğum bir aşama olduğu için tedirginlik yüksek

Biranın bu nedenle kontamine olma riski nedir sizce…

Teşekkürler…

Şişeleme aşamasında biranız alkol ihtiva ettiğinden kontamine olma riski şıra halindekinden düşük olacaktır. Kapaklar da temizse (tozlu vs. değilse) büyük ihtimalle sorun çıkmaz. Çok tedirgin olmanıza gerek yok, sürecin keyfini çıkarın. :slight_smile:

Çok teşekkür ederim …

Benim de umudum o yönde, kapakların geldiği poşetten açar açmaz kapakladım, yine de en azından nerede hata yaptığımı biliyor olmaz güzel sonraki süreçlerde yapmamak adına…

Eğer ciddi bir bakteri vs.yoksa sorun olacağını sanmıyorum. ben daha kötüsünü yapmıştım. Fermantasyon kovasını pbw ile temizleyip duru suyla temizledikten sonra, starsanlamadan kiti kurmuştum. hiçbir sorun olmadı.
ama tabi yine de unutmamak lazım bu konuları

ben starsanlı suya atıyorum böyle kapak kompostosu gibi, parmaklarımı daldırıp daldırıp alıyorum çanaktan. Ellerimi de her daim bakterisiz tutmuş oluyorum böylece.

1 Beğeni

umarım, sanırım bunu cumartesi günü ilk şişemi açtığımda öğreneceğim, ancak yaşadığım huzursuzluk bile bundan sonra bu etabı atlamamamı bana hatırlatacak… teşekkürler cevabınıza…

kapak kompostosu iyimiş :slight_smile: bira markası bile olabilir… :slight_smile:

2 Beğeni