Kapaklama problemi

Bu eski kitlerle yollananlara benzer renkteki gümüş kapaklar normal olarak kullandığımız emily yada glory şişe kapatıcılarla uyumlu değil bunun belirtilmesi iyi olurdu boşu boşuna satın almazdık…

1 Beğeni

uyumsuz olmasi gibi bir durum soz konusu degil. onu nereden çıkardınız?

1 Beğeni

Setlerle gönderilen ve sitede ayrı olarak satılan şişe kapakları birbirinin aynısı. Bu yüzden öncekilerin uyumlu olup şimdikilerin uyumsuz olması pek mümkün değil aslında :slight_smile: Başka bir problem olabilir mi acaba?

ben kullandım hiç problem yaşamadım şişeleriniz dönüşümsüz şişe olmasın

Bende yeni kitlerden aldım ve kapaklama da bir sorun yaşamadım. @okar bey`in belirttiği gibi şişeleriniz uygun olmayabilir.

Öncelikle ilgilendiğiniz icin teşekkür ederim kırmızı, gümüş ve siyah renkte şişe kapakları mevcut elimde gümüş kapaklarda, kapaklama yaparken epey zor oluyor diğerleri ise kolayca kapanırken. Kullandığım şişeler tuborg veya efes malt şişeleri depozitolu olanlardan.
Problemli olan gümüş kapaklar biraz daha yayvan şekilde taç kısımları onun için tam oturmuyor diğerlerini taç kısımları daha az yayvan ve yüksek olduğundan tam oturuyor ve kolayca kapanıyor.Resimde biraz belli oluyor.

Selamlar daha yeni yaptım problemsizdi.

Merhaba.

Kitle gelen şişe kapatıcı ile 50’lik şişeleri kapatmakta hiçbir sıkıntı çekmiyorum, ama 33’lükleri kapatırken çok zorlanıyor (hiçbiri çevir-aç değil). Bu sorun hakkında bilgisi olan ve aynı sorunu yaşayanlarınız var mıdır acaba?

Bazı 33’lük şişelerin ağız yapısı farklı, yaşadığınız sorun normal. Kapatmakta zorlandığınız şişeleri çok bastırmadan, 4-5 noktadan kapatın. Kapanmıyormuş gibi geliyor ancak şuana kadar bu şekilde kapattığım şişelerde hiç gazlanma problemi yaşamadım.

1 Beğeni

Kit ile gelen sise kapaklarımı çok rahat kapattım şişelerim klasik Efes sisesi ve efes malt sisesi. Tam uyumlu oldu .