Kapaklama ve kapaklama aletleri

Arkadaşlar bende ilk kitimi siseledim genelde efes malt siseleri kullandım kapaklama yaptiktan sonra şişeleri kontrol ettigimde 10 tanesinin kapaklarıni elimle biraz zorlayinca çevirebiliyordum tekrar açıp kapakladim yine ayni sonucu alinca Şiselerde problem olduğunu dusunerek icindeki genc biramı yeni siselere boşalttım ve kapakladim. Sizce kapaklarin bu sekilde dönmesi problemmi yoksa normalmi 2. Kovamda olmak uzere yine ayni sorunu yasama ihtimalim yüksek ne yapmalıyım??? Kapaklar elle cekilince açılmıyor yada çok gevşek değil di… Birde bu piyasada satilan tek kollu kapaklama aletlerinden kullanan var mi işe yarıyor mu?

Zorlayınca kapak altındaki plastik kısıma zarar verip yalama yaptırıyorsun. Eğer tam kapadıysan çevirmene gerek yok. Elbette zorlarsan sağa sola çevrilir. Altında plastik var sonuçta. Geçende Efes tombakı elimle yüklendim döndü ve hava kaçırmaya başlamıştı. Tabi bu dönme baya kuvvet uygulayınca olmalı, hemen dönüyorsa tam oturmamıştır. İstersen boş şişeye bir soda boşalt kapat ve çalkala hava kaçırıyormu dene sonra döndür bak bakalım ne oluyor.

Dediginiz gibi aşırı kuvvet uygulamadim ama kapak döndü. Sonra ayni siseyi 2 defa daha kapakladim yine aynı sonucu aldim ve en son şişeler degistirdim ama arızalı olarak ayırdığım şişelerde en kısa zamanda sizin dediginiz soda testini yapacağım bakalım nasıl olacak… teşekkürler

1 Beğeni

Elimizde fazlaca kuğu boyunlu şişe olduğu için tek kişi kollu kapatıcı almıştık. Tek kollu kapatıcı gerçekten çok başarılı ve kapatamayacağı şişe yok gibi :blush:

Süper o zaman hemen bi tane tedarik etmek lazım çünkü kapaklama yaparken gri kapatici ses yapti korktum kirilirsa bozulursa ne yaparim diye düşündüm yedek bitane şart gibi görünüyor…

hangi tek kollu kapatıcıyı aldınız acaba?

Sitedeki Aria tek kolunda kapatıcıyı çok rahat kullandık, tavsiye ederim

1 Beğeni

Dediginizi yaptim hatalı olduğunu düşündüğüm şişeye sodayı doldurdum kapağı kapattım denedim kapak döndü ama gaz çıkışı olmadı. Siseyi iyice calkaladim hicbir kacak olmadi bi kac gun bekledim sonra siseyi açtım hic gazi kacmamisti ama kapak dönüyor du. Demekki kapağın donmesi herzaman gaz kaçması anlamina gelmiyor. Yardımlarınız için çok teşekkürler

1 Beğeni

selam tekrar herkese
kargoyla vs uğraşmamak için istanbul’ da elden taç kapak alabileceğim bir yer önerisi olan var mıdır? teşekkürler şimdiden.

Cem Bey, moderatör ya da butik bira çalışanı değilim ancak 2. kez benzer gönderinizi görüyorum ve uyarma gereği duydum. Bildiğiniz üzere bu forum bir hobi forumu havasında olsa da ticari bir sitenin forumu. Her ne kadar iyi niyetleri ile mümkün olduğunca yardımcı olmaya, insanları doğru yerlere yönlendirmeye çalışsalar da sonucunda kar amacıyla kurulmuş, ticari bir şirket var ortada.

Butik biranın sattığı bir ürün için bu forumda alternatif satıcı aramanız pek uygun değil. Geçen gün açtığınız ya da yorum yaptığınız bir konuda da butik bira ile benzer ürünlerin satışını yapan (aman diyeyim sakın bulaşmayın) başka bir firmanın linkini vermiştiniz. Benzer şekilde, gizli ya da aleni reklam yaptığı gerekçesiyle forumdan ve facebook grubundan uzaklaştırılan kişiler oldu.

Hem sizin uzaklaştırılma gibi bir durumla karşılaşmamanız adına hem de pek uygun olmadığını düşündüğümden uyarma gereği duydum.

2 Beğeni

merhaba Erdem Bey, tekrarlı yorumumu sildim, uyarınız için teşekkür ederim.

açıkçası şişe kapağı gibi düşük kar marjı olan bir ürün için kargo ücreti vermek benim için çok mantıklı değil. bunu site yöneticileri de anlayışla karşılayacaklardır eminim. fıçılama konusunu da rakip siteyi değil ürünleri göstermek ve yorum almak amacıyla açtım. başka bir türkçe alternatifini görememiştim o siteden başka. reklam gibi bir niyetim yok, hesabım incelenirse moderatörler zaten iyi ve sadık bir müşteri olduğumu göreceklerdir. :slight_smile:

bence açtığım konuda yorumlar olumlu ve talepkar bir şekilde gerçekleşseydi ticari bir site olarak butik biranın da bunu dikkate alarak bu ürünü satması beklenirdi öyle değil mi? sonuçta ürün belli o ya da bu satıyor çok da farketmemeli.

teşekkür ederim hassasiyetiniz için. ben de aynı derece hassasım bu konularda, şüpheniz olmasın.

1 Beğeni