Kasa Temizliğinin Önemi Hakkında

Merhaba değerli arkadaşlar,

Malumunuz gerek şişeleri saklamada , gerekse temizlik işlemleri sonucunda şişeleri ters dizerek süzülmesi için (şişe ağacı kullananlar hariç) kasalar sıklıkla kullanılmakta. Fakat forumda takip ettiğim kadarıyla bu kasaların temizliğine pek dikkat çekilmemiş durumda. Özenle temizlediğimiz şişeleri kasalara dizerken kasa hijyeni sebebiyle oluşabilecek kontamine riskini neden göz ardı edelim? Şişe temizliğine gösterdiğimiz özeni şişeleri koyduğumuz kasalara da göstermemiz gerekmez mi?

Bu konuda neler yapıyorsunuz, paylaşabilir misiniz?

1 Beğeni

Hocam ben bulasık makinasında 65 derecede yıkıyorum kasalarımı, ama baska hıcbırsey yapmıyorum, herhangi bir problem yasamadım

İlk aldığımda kasalara öyle bir temizlik yaptım ki bunlara anlatamam… neyse zaten biraz da eli yüzü düzgün olanları almıştım ve çok yoğun şekilde temizlik yapmıştım… sonra dolum günlerinde normal su ile yıkıyor fıs fıs ile de starsan lama yapıyorum ve şişeleri süzüyüyorum sonra da dolum zaten…

Güzelce yıka. Yers çevirmeden hemen önce starsan fısss fıssss :smile:

Aldığım gün normal deterjan ile sıcak suda fırçaladım biraz. Şişeleme günü PBW ve Starsunlı fısfıslar ile temizlik yaptım. Dediğiniz gibi bence de önemli kasaların temizliği.

Geçen bir kasa boş şişesiyle beraber efes malt satın aldım arabanın bagajında gezinirken birden esti bir petrolün araç yıkama bölümüne geçtim basınçlı su ile hem kasayı hem şişeleri temizledim yalnız siz denemeyin :sweat_smile: kasa müthiş temizlendi etiketler falan hepsi söküldü ama şişelerin içine tuttuğumda üstüm başım hep bira oldu acayip köpürme oluyor

6 Beğeni

Ben şişelerimin ilk kaba temizliğini hep öyle yapıyorum,gerçi artık içer içmez yıkadığımiçin gerek kalmayacak

şişelerin ters cevrilip kurumaya bırakılması aşamasında kasadaki her bir şişe boşluğuna kağıt havlu koymuştum. Tavsiye ederim.

2 Beğeni