Kedim Bira Mayasını Yemiş

Evet. Kedim paketteki bira mayasını yalayıp yutmuş. Dokunur mu kediye? Var mı bunu tecrübe eden?

1 Beğeni

6 gramlık paketin tamamını mı? Salt bakteriyel içerik çok hasar vermez çoğu midede ölecektir. Metsil şurup varsa evde 2ml kadar içirin. Kediniz kaç yaşında ve kaç kilo acaba?

tamamını olmasa da çoğunu yemiş. farkettiğimde yerdeki dağılmışları da yalıyordu. ne bu kadar lezzetli olan anlamadım ki. metsil ne yazık ki evde yok. kedim 5 aylık. gözüm üzerinde şimdilik bir sorun yok gibi ama sabaha kadar da içim rahat etmeyecek sanırım.

1 Beğeni

Bişey olmaz veteriner hekimim bende hatta nöbetteyim şu an.

Kediler ilginç biçimde malt kokusuna bayılıyorlar. Yaş mamanın yüzüne bakmayıp ekşi maya ekmeğe saldıran kedi gördüm bu gözler. Hatta tüy yumağı bağırsakları tıkamasın diye verdiğimiz malt var o da biraz arpa maltı kokuyor bayılarak yiyor hepsi:)

Kedileri anlamak zor yani:)

7 Beğeni

dediğiniz gibi bizim pis boğaza dokunmadı yediği mayalar çok şükür sorun yok. teşekkür ederim ilginize.

Ne demek. Biraz zor olacak ama kovaya erişimini de önlemeye çalışın hava kilidinden çıkan baloncuklar ilgilerini çekiyor. Onunla oynarken çıkaran kediler olmuştu forumda bu sıkıntıyı yaşayan bikaç kişi vardı. Bilginize:)
Ne zaman ihtiyaç olursa efendim :slight_smile:

4 Beğeni

Geçmiş olsun. Ancak benim anlamadığım; maya, paketi açık mı bekliyordu bir kenarda, yoksa kedi mi paketi parçalayıp açtı? Gerçi paket de ne koku geçirir ne kolay parçalanır…

Cok gecmis olsun… :pensive:

1 Beğeni

kediyi difrize koyup sıcaklığını 4 derecelere düşürüp içindeki mayaların uykuya geçmesini sağlayın.

6 Beğeni

kedim 5 aylık olmasına rağmen dişleyip parçalamış ne kadar uğraştı bilmiyorum. maya pakette çekmecenin üstünde duruyordu.

Biraz şekerli su içirip kedinizi çalkalayın fermeantasyon başlasın bakalım 2 hafta sonra ne olacak :slight_smile:

4 Beğeni