Kırık Kova Kapağı

Merhabalar,
İlk kitim bitmeden ikinci kovayı aldım ve temizlemek için açarken fotoğraftaki gibi kırdım.

Kırık haldeyken kapatarak içine biraz su doldurup ters çevirdim, su akmadı ama bombe yapınca durum ne olur bilemiyorum. Sanırım kiti bu halde kuramayacağım. Kısa zamanda bu kadar heveslenmişken bu aksilik oldukça can sıkıcı bir durum oldu. @Taylan Bey’e buradan mesaj gönderdim ama sizin de türlü önerinizi/yardımınızı rica ediyorum.

Müsaadenizle şimdi evin en karanlık ve nemli köşesine çekilip biraz ağlayacağım.:frowning:

Geçmiş olsun.Su akmadıysa sızıntı yapmaz buyuk ihtimalle.Bence kiti kurun,kırık yeride yapıtırıcıyla yapıstırın.Kovada olusacak gaz zaten hava kilitinden çıkarak kovada fazla basınç yapmayacaktır.En son kapağı kapattıktan sonra koli bantı veya strec film ile sarın güzelce hiç sıkıntı olmaz.

3 Beğeni

Merhaba, yanıt için teşekkürler.
Fotoğrafta çok belli olmuyor ama kırık biraz derin, iç çevresindeki şeritin tam alt sınırında, o nedenle emin olamadım.
Bu arada Butik Bira yetkilisi ilgilenip dönüş yapacaklarını söyledi. İlgilerinden ötürü kendilerine de teşekkür ediyorum.

yardım@butikbira.com a bir e-mail gönderin, yardımcı olacaklardır mutlaka :smile:

Aynen öyle oldu Cenk Bey, kapak ayrıca satışta değilmiş ama farklı bir şekilde sorunu çözdüler sağolsunlar. :smile:
Kaliteli hizmete hasret kaldığımız bu günlerde Butik Bira’ya tekrar teşekkürler.

4 Beğeni

Böyle sorunları müşterileri mağdur etmeden çözmek çok önemli. Bugüne kadar butikbira bu işi çok iyi götürdü, yine çözmüşler anlaşılan. Umarım hep böyle devam ederler

1 Beğeni

Kapak ta kırılır, kova da çatlar. Ben bu kurulum setini hiç almadım. Kaliteli bir set. Ancak 33 lt kova bana fazla. Genelde 12 yada 9lt brewferm setlerini alıp 19lt su damacanasina kuruyorum. Fermentasyon bitinceye hortumla sifonluyorum. Kapak çatlama derdi sıfır. Cunku kapak yok. Onun yerine delikli tıpa var. Onun da elimde 3 tane yedeği var. Diyelim ki damacanaya birşey oldu nestleye sipariş verince 8 tl karşılığında 1 saatte kapıma getiriyor. Butik biraya tavsiyem bu setin içindeki herşeyi ayrı ayrı satmak olur. Örneğin ben bu çift kollu kapak kapama aletini de tek almak istiyorum ama tek satılmıyor. Ne bileyim fırça, şerit termometre vb. Hepsi tek tek satılmalı.

2 Beğeni

sonuç ne oldu? bu süreci belirtirmisiniz.

1 Beğeni

Kapağı ben de kırdım. yani temizlerken baktığımda kırık olduğunu gördüm ki muhtemelen ben açarken kırmışımdır. Kırık sizin fotoğrafın aynısı. Dün akşam butikbira yardım sayfasına yazdım, cevap bekliyorum. umarım bana da yeni kapak gönderirler :confused:

Benim sorunum da farklı bir şekilde çözüldü sayılır. Butik biraya teşekkür ediyorum.

Orası sanırım kırık değil o kırık dediğiniz şey, bu kovaların standart özelliği. Yoğurt kapaklarında da var aynı şey, ilk kez açıldığında yanda ki plastikleri kırılıyor. Bu kovalarda çok amaçlı üretilen şeyler olduğu için kapak açılırken kenarlarda kırılması için alanları oluyor. Aynı şey bende de var. O bir problem değil, özellik :slight_smile:

Kadir Bey kırmamam greken bir yeri kırdığımda bunu anlayabiliyorum. :slight_smile:

Foto biraz bulanık öyle yorumlamaya musaitti. :slight_smile:

Ayni kirik benim kapakta da var. kiti kurup kapagi kapattiktan sonra para bandi ile iyice bantliyorum o kismi hic skinti yasamadim simdiye kadar. Caninizi sikmayin yani basit bir bant isi cozuyor.

502 süper yapıştırıcı
Henüz çözemediği hiç bir kırık/çıkık olmadı :slight_smile:

1 Beğeni

Yanıtınız için teşekkürler. Esneyen nesnelerde o tarz yapıştırıların işe yaramayacağı kanaatindeyim. Kısa ömürlü olurlar. Nesneyle beraber esneyen silikon içeren yapıştırıcılar olabilir ama aşağıdaki gibi. Bir de çatlayan bölgenin kalınlığı birkaç mm olduğu için yapıştırmak anlamlı olmayacaktı. O şekilde kullandım zaten. Çatlayan bölgenin üzerine sakız yapıştırdım onun da üzerine, kapağa komple streç film çektim. Butik biranın tekrar gönderdiği kapağı 2. kitimde kullanacağım.

Daha önce bir kapak da ben kırmıştım. Artık tırsa tırsa açıyorum her seferinde kovayı… Zaten zor açılıyor, hızlı çekince de kırılmaması zor aslında… Daha temkinli, yavaş yavaş açmakta fayda var…

İlgili abiden 1 adet temin etmek faydalı :slight_smile:

4 Beğeni

hayallerimin ürünü. :slight_smile:

Adı ne diye geçiyor acaba?