Kit ile bira yapımı için check list

Selamlar
Kendisine herhangi bir check list hazırlayan var mı ve paylaşabilir mi?
Yoksa el birliği ile bir tane oluştursak

1 Beğeni

Bira Yapımı Check Listi:
1- Minimum 10 litre suyun buzdolabında soğutulması.
2- Buzdolabındaki ile birlikte 20 lt içme suyunun evde bulunduğunu kontrol et.
3- Şeker/DME/Kullanılacaksa Ekstra Maya / PWB ve Star San Kontrolü
4- Kullanılacak mutfak malzemesinin tam olup olmadığını kontrol et (konserve açacağı, tencere, kettle, tutacak/eldiven)
5- Ellerin iyice yıkanması mümkünse bakteri öldürücü ile…
6- Starsan Çözeltisinin hazırlanması
7- Maya uyandırılacaksa, maya uyandırma işlemi için kaynamış soğutulmuş suya maya ilavesi ve işlemin başlaması
8- Kullanılacak Üretim Ekipmanının Temizliği (Kova - kapak - hava kilidi - karıştırıcı) ve kurulanması
9- Tencere içerisine sıcak su konup kitin tencereye konulması
10- Diğer bir kapta suyun içerisinde şeker veya dme eritilmesi.
11- Kovanın karıştırıcının hava kilidinin sanitize edilmesi.
12- Şekerli suyun kovaya ilavesi ve kitin açılarak kovaya dökülüp karıştırılması (konserve açacağını mutlaka sanitize edin)
13- Kit kutusuna suyun dökülmesi ve onunla birlikte kovaya eklenmesi.
14- Soğutulmuş suyun kovaya dökülmesi ve karıştırma süreci
15- Kapağın kapatılması hava kilidi deliğine sanitize edilmiş parmakla basıp şöyle bir kovanın çalkalanması.
16- Köpüğü kenara çekerek mayanın eklenmesi. Sanitize edilmiş hidrometre ile ilk yoğunluk ölçümünün yapılması
17- Hava kilidine kaynamış su ve starsan çözeltisinin eklenip kilidin yerine takılması.
18- Bayrak Töreni ve Kapanış

20 Beğeni

Bira Şişeleme Checklisti:
1- Yeterli sayıda bira şişesinin olup olmama kontrolü yoksa temini.
2- Mümkünse basınçlı su püskürterek ilk dış yıkama (kendi şişeleriniz olduğu anda bu adımı atlayabilirsiniz)
3- Şişe içerisine su tutarak ilk iç yıkama
4- Mümkünse PWB çözeltisine bir gecelik yatırma, ya da bulaşık makinesi.
5- Şişelerin fırça ile iç temizliği
6- Starsan ve şişe arındırma fıskiyesi kullanarak şişelerin sanitize edilmesi.
7- Dolum çubuğunun sanitizasyonu ve takılması.
8- Kapakların sanitize edilmesi
9- Dolum ve kapaklama
10- Etiketleme
11- Ortam temizliği

15 Beğeni

@Mert Çalkalamanın maya eklenmeden yapılması daha doğru değil mi?

1 Beğeni

Aslında bizim hafif çalkalayın dediğimiz yerleri, üreticiler shake well olarak yazıp geçmişler, çalkalamak yerine direkt karıştırmayı bile önermekteler @atilafilmer

@atilafilmer düzelttim checklisti haklısınız

1 Beğeni

kitbira_checklist.doc (20 KB)
selamlar
bir taslak hazırladım, ilavelerinizi bekliyorum

1 Beğeni

Checklistte kitin içinde duracağı suyu daha önceye alsak. Vakit kazanırız. Bir de önce biraz soğuk suyu kovaya döksek. Çünkü direk sıcak suyu dökünce plastikten zararlı kimyasallar gelir gibi geliyor bana. Ayrıca musluk sıcaklıktan dolayı sanırım akıtıyor soğuyana kadar. Bunlara ilave olarak; ısıyı düşürmek için kovanın içine attığımız buz kartuşlarını da dezenfekte etmemiz gerekir. Bunu da parantez içinde belirtmek yararlı olur diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Kovanın içerisine buz kartuşu atmıyoruz, kapalı şişe suyunu dondurup şişeyi kesip atıyoruz.

@Ismet bu checklisti lütfen google docs a yükler misin

Sizinki daha iyi. Orda buz kartuşu yazdığı için öyle bir ekleme yapayım dedim. Sizin dediğiniz şekilde yaparsak da bu sefer su seviyesi artmaz mı? En güzeli sanırım 2x10 litrelik soğuk suyu hazır tutmak.

@Spotlightkid 8 X 1.5 ltlik buz 11.5 litre suya dönüşüyor hesabı buna göre yapabilirsin.

1 Beğeni

Tamam hemen yüklüyorum

YAPIM GÜNÜ ÖNCESİ HAZIRLIK

LME…(kit ve yapım kılavuzu)
DME…(kullanım miktarı)
Maya…(kit mayası veya seçilen maya)
Şeker…(candy, toz vb.)
Su…(kapalı 19 lt damacana)
Su…(2*5 lt buzdolabına)
Pwb…(miktar kontrolü)
Starsan…(miktar kontrolü)
Ekipman kontrolu…(konserve açacağı, sprey şişesi, tencere, kettle, tutacak veya eldiven)
Ekipman kontrolu…(Fermenter, kova, kapak, musluk, conta, dolum çubuğu, hava kilidi)
Ekipman kontrolu…(karıştırıcı, leğen/soğutma kutusu, buz kartuşları
Ekipman kontrolu…(termometre, hidrometre)
Ekipman kontrolu…(Şişe kapatıcı, şişe, şişe kapağı, etiket)
Yeteri kadar zaman

YAPIM AŞAMALARI KONTROL LİSTESİ

Ekipman ve çalışma alanı PWB ile temizliği (konserve açacağı, fermenter, kova, kapak, musluk, conta, hava kilidi, karıştırıcı, termometre, hidrometre ve el)
Ekipman ve çalışma alanı STARSAN ile arındırma (konserve açacağı, fermenter, kova, kapak, musluk, conta, hava kilidi, karıştırıcı, termometre, hidrometre ve el)
Maya uyandırmak için su kaynatıp soğumaya bırakılır.
Tencere içine sıcak su konulup kit içine yerleştirilir.
Şeker kaynayan suya ilave edilir.(2 lt)
Kovaya şekerli su konulur, kit ilave edilir. Kitin içinde kalanlar 1,5 lt sıcak su ile çalkalanıp kovaya ilave edilir.
Kovadaki karışım dolapta soğutulmuş 10 lt su ve açılmamış damacadan alına su ile 23 lt ye tamamlanır.
Yoğunluk ve sıcaklık ölçümü yapılır, ölçülen değerler not alınır.
Kova kapağı kapatılıp ortasındaki delik sanitize edilmiş parmakla kapatılarak çalkalanır.
Sıcaklık uygun ise kapak açılıp köpük kenara alınarak uyandırılmış maya şıraya eklenir.
Fermenter bekletileceği yere alınıp (leğen/soğutma kutusu) ortam ve kendi sıcaklığına göre buz kartuşları ile soğutma yapılır.
Hava kilidine kaynamış su ve starsan ilave edilerek yerine takılır.

ŞİŞELEME AŞAMASI KONTROL LİSTESİ

Kova dolumdan 1 gece önce şişeleme yapılacak yere alınır.
Şişeler dolumdan önce PWB ile şişe temizleme fırçası ile yıkayıp, su ile durulanır.
Şişeler dolumdan önce Starsan ile yıkanır.
Belirlenen miktarda şeker şişelere konulur.
Kova ve musluk PBW ile silinip, durulanır. STARSAN’lı su ile spreylenir.
Dolum çubuğu musluğa takılır.
Ölçüm için numune alınır, ölçülen değer not alınır, alkol hesabı yapılır.
Şişeler dolum çubuğu içindeyken tam dolum yapılır.
Şişeler kapaklanır, kontrolü yapılır. Dolum sıra numarası kapağa yazılır.
Doldurulmuş şişeler etiketlenip, bekletileceği yere alınır.

3 Beğeni

İlk sipariş verecek bir yeni hevesli için “şu ürünlerde siparişe eklenmeli veya eklense iyi olur” şeklinde önerilerinizi yazarsanız çok memnun olurum…

Dme şeker yerine ve şişe fıskiyesi.

1 Beğeni

ölçüm seti çok yararlı

1 Beğeni

Kiti dokmeden önce ısıtirken teneke ağzını açıyor musunuz?

Ben açmıyorum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım :slight_smile:

Hayır açmıyoruz. Dikkat edilmesi gereken nokta, açılan tarafı ve açacağı arındırmak.