Kit ile gelen şeker ölçeği

(Deniz) #1

Herkese selamlar,

Öncelikle sormak istediğim soru bu ölçeğin hangi bira tipi için ölçeklendirildiği… Lager, pilsener gibi gazlılığı yüksek olması beklenen biralar için de uygun mudur ? Dün yaptığım ölçme işleminden sonra ölçekteki 0.75’lik bölümün bile yaklaşık 4.5 gram şeker aldığını fark ettim. Hassas terziyle ölçme fırsatım olmadı ama 1000/360lık küp şekeri toz haline getirdiğimde ölçeğin 0.75lik kısmını tepeleme doldurduğunu, fazlasının döküldüğünü gözlemledim. Bunun dışında bir tatlı kaşığı silme toz şeker yaklaşık 2 gr denk gelir, ölçek 2 + 1/4 tatlı kaşığı şeker alıyor (silme) bu da yaklaşık 4.5 gram ediyor.

(Özgür) #2

Şişeleme esnasında toz şekerle uğraşmak istemediğimden ve ilk denememde tarifin aslına sadık kalmak için şunu sormak istiyorum ben de: 0.50’lik ölçek hangi küp şekerin (1000/x) kaç adedine denk geliyor?

(Deniz) #3

Selamlar, 0.50lik ölçeği ölçme fırsatım olmadı ama 0 75lik ölçek 1.5 1000/360 küp şeker aldı…

(Deniz) #4

Konuyu hortlatalım, ölçek kullanan ve biramda yeterli gazlanma olmadı diyen arkadaşlara ithafen :slight_smile: