Kit mayasına yazık olmasın

Farklı maya alarak kit kurunca kit mayası elimde kaldı. Nası değerlendirebilirim ? Mesela normalde 1 kg şeker tavsiye edilen bir kiti yüksek alkollü yapayım diyerek 1,5 kg ile kursam ve elimdeki fazla mayayı da kullansam anlamlı bir iş mi yapmış olurum ? Benzer durumdaki arkadaşların tavsiyesi rica olunur.

1 Beğeni

Benim de merak ettiğim bir konu bu. Yüksek alkollü bira için elimde kalacak olan kit mayalarını kullanasım var. Umarım mantıklı bir iş olur

1 Beğeni

Hamur işi yaparken kullanabilirsiniz

Ayrı şerbetçi otu ve malt paketleri mevcut. Bunları elimde kalan maya ile kullanacağım.:slight_smile:

Hamur mayası için kovanın dibinde kalan mayalı karışım deneyeceğiz.
Çünkü bu bolca maya içeriyor.:):slight_smile:

Güzel bir düşünce böyle bir reçete ve rehber varsa bende faydalanabilirim.

1 Beğeni

Meyve şarapları yapımında kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

başka çeşit mayalar ile karıştırmayın. ben ekmek yapımında kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.

2 Beğeni

Başka bir başlıkta şimdi kovanın dibindeki tortuyu 1.5 hacimli kurulumda normal poşet maya yetmeme durumu için takviye olarak önermiş Taylan Bey.

Yani daha önce almanya menşeli kitaptan hatırladığım üzere tortu da maya içeriyor.
Ben yarın şişe dolum yapacağım. tortuyu da ekmek yapmak üzere hamur mayası olarak hanıma deneteceğim.:):slight_smile:

Bugün kovann dibindeki tortudan ilk ekmeği yaptık…
Yalnız benim hanım tortunun çoğunluğunu tek bir ekmeğe boca etmiş.
Ekmek hamuru 1 saatte ebadının 3 katını geçmiş…Neyse daha fazla beklemeyip fırında pişirmeye geçti.
Ekmek fırından bir çıktı…
Her yeri gözenek dolu…:stuck_out_tongue_winking_eye:

Ekmeğin tadına geleyim…
Hem biraz acı …hem çok ekşi…hahahhhaaa.
Ama tortunun tamamıyla en az 5-6 ekmek ve bir yerine 4-5 saat mayalama yapılırsa çok güzel “eşgi mayalı ekmek” olacak.:wink: