Kit Öneriniz ve Yanında Alınacaklar

(FIRAT) #1

Arkadaşlar merhaba. İkinci kitimi yapmak istiyorum. Yaptığım ilk kit başlangıç setinde gelen kitti. Farklı bir tat arıyorum. Yapımı ilk kitten çok farklı olmayan fakat tat olarak farklı bir kit öneriniz var mıdır acaba ve de önerdiğiniz kitin yanında başka ne almalıyım?(maya, malt özü vs.)

Not: Yaşadığım yer belki de Türkiye’nin en sıcak yeri, sıcaklık henüz geceleri dahil 25 derecenin altına düşmüyor açıkçası. Bunu da göz önüne alırsanız sevinirim.(bira türü ve maya çeşidi için)

(Ali Kurtulus) #2

Selam,
“ilk kitim ve nasıl soğuttum” diye başlık yardımcı olabilir.Ben daha kolayını bulamadım soğutmada ,ama ısı kontroluna bir çözüm bulmalısınız.

(FIRAT) #3

Peki kit olarak ne önerirsiniz?

(Ali Kurtulus) #4

Bende yeniyim ama bir dahaki kitimi, MJ Australya pale ale bira kiti ile Mangrowe Jack’s bira kiti güçlendirici ile kurmayı düşünüyorum.Kit güçlendirici alkol % oranını arttırıyor ve MJ kitinde alkol oranı yüksek.Ayrıca aromalı şerbetçiotları ile takviyeli bir kit…Sonuç ne olur bilmiyorum ama. :sunglasses:

(ömer) #5

Smugglers Special Ale öneririm biraz baskın bir malt tadı var
ya da içinde serbetçi otu ile gelen bir kit ile serbetçi otu kullanımını deneyimleyebilirsin
mayayı malt özünü bilmem ama şişeleme sırasında şişe temizliğinde işini kolaylaştırması için Şişe Arındırma Fıskiyesini önerebilirim