Kolay OG ölçümü

OG ölçümü için kolay bir çözümünüz var mı? Musluktan aldığmız zaman şıra kalıntıları kuruyor ve bira bittiğinde temizliğini güçleştiriyor. Örnek alma çubuğu ile almak diğer bir opsiyon ancak temizlemesi zor olduğu için mikrop bulaştırmaktan korkuyorum. Ben de çareyi OG ölçmemekte buldum :slight_smile: zaten kit birası kuruyorum ve 1kg şeker / 1.5 lme kullanıyorum. Sadece FG ölçerek şişeleme yapıyorum ve OG yi 1.045 gibi muğlak bir değer veriyorum. OG ölçümü popüler mi merak ettim.

OG için ilk kitlerde mezur ile musluktan numune alıp ölçüyor aynı birayı kovaya döküyordum. Son kitlerimde ölçümü direk kovanın içine daldırdığım hidrometre ile yapıyorum. Bu sayede daha sonra vahlanmama neden olacak OG için bira kaybım olmuyor.

FG için ölçümü 1defa yapıyorum, 1010 civarı ise şişeliyorum, mezurdaki birayı kovaya kattıktan sonra tabi ki :slight_smile: .

1 Beğeni

Örneği aldıktan sonra musluğa fısfısla starsan püskürtmek sorunu çözecektir. :wink:

1 Beğeni

Hidromerteyi starsanlayıp kovada yapıyorum OG ölçümünü.Gayet pratik oluyor.

Ben OG de FG de ölçüyorum. En azından ne kadar başarılı olmuşum onu anlıyorum OG ile. FG ise bence şart. Şişelemeye geçmem için en iyi teyit.

Gene de mayalanma bitince kovayı temzilerken musluğu çıkarıp temizlemek gerekir diye düşünüyorum, yanlış mıyım? Musluğu hiç açmadığım durumlarda temizlememe gerek kalmıyor. Hidrometreyi direkt kovaya salmak çok mantıklı, nedense hiç aklıma gelmemişti. Teşekkürler fikir için @Aozkan @Osony

Şişelemeyide sifonla yapıyorum :slight_smile: bu nedenle musluğu sadece ölçüm için numune alırken kullanıyorum ve hemen akabinde starsan lı kulak pamuğu ile musluğu temizliyorum. Yani muslukla pek işim olmuyor, sızıntı riski nedeniyle musluklarımı hiç sökmeden 9-10 şişeleme yaptım bugüne kadar. Son olarak şişeleme sonrasında kovayı yıkayıp dezenfekte ettikten sonra pwb ve starsanı musluktan geçirerek boşaltıyorum kovayı. Sıkıntı yaşamıyorum.

2 Beğeni

Muslukta tortu kurumuyor starsanlayınca. Ben yine de musluğu söküp ayrıca temizliyorum. (Birçok arkadaşımız ölçüm almasına rağmen musluğu sökmüyor ve sıkıntı yaşamadıklarını söylüyorlar.) Ben fazla titizim bu konuda :slight_smile: Tercih sizin.

ben musluğun sadece açma kapama zımbırtısını söküp elde temizliyorum şişelemeden sonra o da. örnek almadan ve aldıktan sonra camsil şişesindeki starsanlı suyla içine bir iki fıslayıp selpakla siliyorum o kadar. musluğun içinde kalabilecek kalıntılar içinse kovayı yıkarken kullandığım pbw starsan duru su ne varsa hepsini musluktan boşaltıyorum. tabi krausen kalıntılarını musluktan boşaltmıyorum orası ayrı :slight_smile:

1 Beğeni

OG - FG ölçümü önemli bana sorarsanız. En basit örnekle geçen 2 hafta önce AMBİORİX bira yaptım damacanada ve tahmini olarak 1060 og söylenmişti ve 1008 fg ancak ben yaptığım modifikasyonlar sonucunda 1065 OG 1004 FG hesapladım. Şimdi bu değerlere göre %8 alkol çıkıyor oysaki kit konservesinde %6,5 alkol deniyordu.Bu açıdan benim için önemli OG ve FG değerleri. :slight_smile:

Diğer taraftan örnek için kovanın musluğunu kullanıyorum ve örneği aldıktan sonra starsun ve su karışımını bir peceteye döküp musluğun içini siliyorum böylelikle kalıntılardanda kurtulmul ve örneklerimide almış oluyorum :slight_smile:

tek kolay yol olcmemek. onun disinda her turlu yontemin bir bedeli var. 250ml biranin bile hesabini yapacagiz elbette, dunyanin en pahali alkolunun satildigi bir ulkede.

benim siddetli tavsiyem su: gaz cikisinin artik cok nadirlestigi noktada (en az 4 gun sonra) bir sefere mahsus 250 ml’yi mezuraya alirsiniz musluktan, olcersiniz. yaklasik beklenen FG’ye epey yaklastiysa bunu bir kenara yazarsiniz ve artik ana fermantasyonun ya bittigini ya da bitmeye cok yakin oldugun ogrenmis olursunuz. bu gazsiz ilik birayi da icip nasil cikabilecegine dair bir fikir de edinmis olursunuz. bunun uzerine en az 4 gun tercihen 7 gun ya da biraz daha fazla kendi halinde birakirsiniz kovayi. maya ardindan temizlik yapar, istenmeyen tatlar azalir, biraz daha cokelme berraklasma olur. bu surenin sonunda fermentasyonun bitmemis olma ihtimali yok. o olctugunuz FG’nin olsa olsa 2-3 birim daha altina inersiniz bu surecte. bu da sizin biranizin alkol oraninin en az kac oldugunu hesaplamanizi saglar, eger bu konuda bir merakiniz varsa.

buna alternatif: hic olcmeyin. bira kitinde bahsedilen fermentasyon suresine 2-3 gun ekleyin, maya temizligi icin de 4-7 gun daha ekleyin en az. 99.9% ihtimalle hem fermentasyon tamamen bitmistir hem de gayet kaliteli temiz bir bira icin gerekli sureyi vermissinizdir. 4.8 % mi yoksa 4.6 % midir biramin alkolu diye kafa yormayin.

1 Beğeni

Bu dedikleriniz işin felsefesinden eğlencesinden hele hele biliminden çok uzak şeyler. Örnek miktarı 250 ml alan biraya yazık ediyordur. Butik biradan alınan kitteki mezur 150 ml ben evdeki 100ml’lik mezuru kullanıyorum. Örneği aldığınız kabı daha önceden kenara ayırdığınız starsanlı solüsyonla arındırdıysanız hava kilidini çıkarıp buradan huniyle kovaya geri alabilir ya da denemek isterseniz içebilirsiniz. Örnek almak og ölçmek kesinlikle bira israfı değildir.

Biranın bütün bilgilerini bilmek referans bilgi açısından önemlidir. Bu hobiyi yanlızca ucuz bira üretip içmek için yapıyorsanız sonuna kadar haklısınız bunu belirtmeden geçmeyeyim. Ancak modifikasyonlar yapmayı elinizdeki kit üzerinde oynamalar yapmayı düşünüyorsanız bu durumda elde edebileceğiniz her türlü veri değerlidir. Bu bilgiler sayesinde yaptığınız biraları karşılaştırabilir ve sevdiğiniz bir sonucu tekrar tekrar elde edebilirsiniz.

2 Beğeni

mezura olcusunu kafadan attim. aklimda oyle kalmis. belki de 150ml’dir, dogrudur. onemli degil bu. yazdiklarimin da bazisini cok ciddiye almissiniz; biraz da isin esprisindeyim. elbette 150ml mezura, starsan, olcum al kovayi ac geri at. ben de bunu biliyorum. dahi olmaya gerek yok. ama ‘bilimsel’ oldugum icin cok, her turlu kova kapagini fermentasyon surecinde acmanin kotu bir fikir oldugunu da biliyorum. bir risk olusturdugunu biliyorum. bu riski almak yerine kovayi bir kac gun daha rahat birakmanin fayda/zarar scalasinda cok daha lehime oldugunu dusunuyorum.

ben konu basligina istinaden fikrimi soyledim, sonucta bu ‘cozum’ illa ki pratik/pragmatist bir sey icerecek, dolayisiyla ‘felsefe’ diyerek felsefe yapmayin bana. arkadas bunu sormus ve bu sorunun en net cevabi da bu. hobiye eyvallah. ama, siz, dakika basi yogunluk olcumu yapip bunu grafik tabloya aktarip egri seklinde inceleyecekmisiniz, regresyon analizi mi yapacaksiniz. bunu kac kere yapacaksiniz, hadi bir kere yaptiniz ve guzel seyler ogrendiniz.

ben arabalarin beygir gucu/agirlik ve hizlanma istatistikleri uzerine yaptim mesela regresyon analizi. ustelik daha ergen filandim, 18-19’dum. nba oyuncularin performans istatistiklerinin de cok kapsamli, karmasik regresyon analizini yaptim. mesela Jason Kidd sahip oldugu sayginliga gore cok ustte cikti, kariyerinin ilk 2 yili sonu. cok daha yildiz superstar olarak gorulen oyuncular regresyonda ayni basariyi elde edemedi (yani, ‘overrated’ olma durumu). neyse, bunlari keyif alarak yaptim, istatistigin gucu ve sinirlari konusunda da bir seyler ogrenmisimdir.

bira yapimi yeterince zahmetli, ve cok zaman alan bir sey. bira nihayetinde de agzinizdan girip pipinizden cikacak bir sey. siz, ben, isi farkli boyutlara tasiyabiliriz, ama cogunluk en az zahmet, en kisa sure, en ucuza, kendi birasini yapmak istiyor, ve pratik cozumlere de deger veriyor diye dusunuyorum. ben kanimca daha ilk kitimden cok cok iyi bir bira elde ettim. isi daha komplike ve zahmetli hale getirmeye gerek yok.

ikinci paragrafiniza 100% katiliyorum, ben de aynen oyle dusunuyorum ve yapiyorum. saatine kadar bira yapim asamalarini not ediyorum. ornegin saat 14:30’ta su gun -1/0 civari lagerlenmeye alindi diye, vs. referans degerler hem merak bilgi hem ileride pratik cozumler iyilestirmeler icin cok onemli.

Ben ilk kitlerimde og ölçerdim şimdi ölçmüyorum. Tam tahıl yapmadıkça sonucu değiştireceğini düşünmediğimden. Sonuçta og az çıktı diyelim müdahale edecek miyim? Sonradan şeker vs mi ekleyeceğim? Hayır o zaman kaderine deyip geçiyorum.

aynen, eger yapmayacaksan/yapamayacaksan, ki cogu kisi muhtemelen oyle, o zaman ne anlami var. baska bir baslikta da buna benzer konuda “niye olcuyorsun ki zaten. ne degisecek?” diye yazdim. bir kere kova kapanip fermentasyona birakildiktan sonra cok luzumsuz birsey. FG bilsen ne olur bilmesen ne olur ne yapacaksin o noktada, votka mi ekleyeceksin?
ben soyle yapiyorum. kit ne og iddia etsede ben internet recipe calculator’dan giriyorum verilerimi. 1.8 kg LME, vesaire. OG’ye bakiyorum. stil icin ongorulene yakinsa birakiyorum. yok az cikmissa, o zaman, olmaz bu is deyip 0.5 kg dme ekliyorum, ucuza alkolu de bir miktar arttirmak icin 200-300 gram toz seker de belki ekliyorum. tatmin edici bir OG ve abv% yakalayana kadar kurcaliyorum. haa, olctugumde hidrometreyle zaten calculator’dan cikan OG cikiyor, belki 1064 degil de 1063 cikiyor. aslinda ne basinda ne sonunda hidrometreye hic gerek yok.

1 Beğeni

Eklemekte fayda var diye düşünüyorum söylediğim her şeye rağmen hidrometrenin gerekli bir alet olduğunu düşünüyorum. Son kurduğum pilsner kitte 1 hafta gaz çıkışı olmayınca mayalar öldü diye düşünürken ölçüm yaptım 1010 çıktı. Forumdan öğrendiğim kadarıyla net bir fokurdama olmadan da fermantasyon olabiliyormuş. Ölçüm yapmasam tekrar maya ekleyecektim mesela.

2 Beğeni

bakiniz cok onemli bir noktaya degindiniz. 100% dogru.
benim ise soyle bir tecrubem oldu yakin zamanda. bitmek bilmeyen bir gaz cikisi. az da olsa hep var. gunler gecti, haftalar gecti, hala durmadi. su seviyesi olcut degil, ama bir fikir de vermesi gerekir. bende su seviyesi de sabit bir sekilde saga haznede. ama 25 gun filan oldu. nasil bir sey bu, sonucta 1080+ gravite bira degil bu 1046-1048’lik ale mayali bira; 4-6 gunde bitmesi gerekirdi. riske atmadim bekledim de bekledim. mayalar acaba yetersiz mi kaldi, da artik sindiremiyor ya da cook yavas sindiriyor? ama yoo, cok guclu ve hizli bir maya aktivitesi oldu ilk gun, gunler. neyse, sonunda olcum yaptim 1006 cikti. o da zaten ongorulen FG’nin altinda; daha ne kadar dusecek ki diyerek kovadan, maya tortusunda sifonladim birayi. lagerlenme icin de dolaba attim 0 derecede. olcumu bir hafta oncesinde yapsaydim ve yine 1006 ciksaysdi bir hafta zaman kaybetmemis olurdum bosuna (ya da ne olacak ek olgunlasma suresi olarak gor bunu da diyebiliriz).

Yogunluk olcumu boyle istisnai durumlarda cok faydali. Hidrometre sizin dostunuz olur. Genelde gerekli mi, temel bir ihtiyac mi? Kesinlikle hayir.

Bu arada, hala niye boyle bir sey oldu, nasil olabilir, bilmiyorum; bilen varsa beni aydinlatsin lutfen. onceki ve ilk kitimde hic sorun olmadi herhangi bir kafa kurcalatacak bir sey yasanmamisti.

2 Beğeni

Memed bey her yerdesiniz ve o kadar uzun yazıyosunuz ki ,yoruldum,az sakin olun lütfen

Çok yorucuydu gerçekten, forumdan uzaklaştırılmış bu arada

2 Beğeni