Koli bandı da çözüm olmadı

Arkadaşlar merhaba 3.setimizi yaptık daha önceki setlerimizi ne yapsak da asitlendiremedik kapaklar kapanmıyor heralde diye son setimizi iyice sardık şişede 2. Hafta bitti ama sonuç yine hüsran her şeyi kuralına göre yapıyoruz şişede gaz birikmesi de oluyor ama asitli değil moralimiz yerlerde sizce sorun nerde?

Şişelere ne kadar şeker koydunuz?
Şişeleri ne kadar zamandır kaç derece de bekletiyorsunuz?

Setten çıkan şekerleme aletine uygun koyduk şekeri 2. Haftası doldu şişelerin 25-26 derece sıcaklık

Selam. Hangi tür biralar yaptınız? Bardakta bir foto iyi olurdu. Köpükleme nasıl bu arada?

Tamamdır eve geçince bardaktan da atarım,pilsner yaptık hep şuanki de export pilsner,köpürmüyor hiç kokusu bira gibi tadı da kovadaki halinde

Çevir aç kapaklı şişeye benzettim ben fotoğraftakini. Bu tür şişeler düzgün kapatılamadığı için tavsiye edilmiyordu.

kapakladığınız şişelerden birinin ağzına traş köpüğü sürüp gaz çıkış kontrolü yapmanızı öneririm. Bu şişeler kapaklama zorluğundan dolayı önerilmiyordu.Ayrıca bir Co2 kaçışı sözkonusuysa koli bandı da kar etmez streç film de

Koymuş olduğunuz şeker azdır diye düşünüyorum. Ben setten çıkan ölçeğin en büyük kısmıyla 50lik şişeleri doldurdum ve sonuç harika çıktı. Deneyebilirsiniz, bir de şişe seçimi de çok etkili, bazen kapak tam oturmuyor.

Çevir aç kapak sanki o. Amsterdam şişelerine şarap dolumu yapmıştım. İlk dolum yaptığımda tam oturmayınca öylece bırakmıştım. O şişe kaçak yaptı ama diğer amsterdam şişelerini kapaklarken ilk hareketten sonra sağa sola doğru hafifçe kapatmak için baskı yaptım onlar bir nebze olsun işe yaradı. Kaçak yapmıyorlar. Çevir aç kapaklı şişe pişmanlıktır.

Calsberg 50lik tombul Efes amsterdam ve Tıpalı kapaklı şişeler kullandım bu şişelemede ama aynı sonuç gaz çıkışını kontrol ettim kaçak olmuyor

3 kit kurdunuz ve şişelediniz, hiçbiri gazlanmadı mı? Bence yapım sürecinizi tek tek anlatın, kovadayken gaz çıkışı var mıydı? Şişelerken geçtiğiniz aşamalar, v.s.

Bu bölümü anlamadım. Gaz varsa "asitli"den kastınız nedir?

Hocam bir şeyi yanlış yapıyosunuz muhtemelen, 2 hafta geçince biraz olsun gazlanır bira. Böyle bantlara falan hiç ihtiyaç duymadım ben . Gloria şişe kapatıcı kullanıyorsanız çalıştığından emin olun. Fazla bastırmada ve çekmede kolay bozulan bir alet.

Asitli değil dediğiniz şey ev biralarının genelinde olan bir hadise, yani tuborg veya efesteki gibi dilde bir yakma veya boğazdan vurucu bir geçiş yapmaz.
Şekeri artırarak bu hissi biraz daha artırmanız mümkün ama hiç bir zaman ticari biraların kıvamını yakalayamazsınız.

Kaç gün içinde kovadan şişeye biraları aktardınız? Acaba mayaların ölmesine neden olan bir durum mu yaşıyorsunuz? En baştan beri adım adım ne yaptığınızı tüm detayları ile yazın belki hata başka bir etapta yaşanıyordur.

Ayrıca kolibandı gaz çıkışını engelleyebilecek bir ürün değil. Şişme yatağın patlağını kapatamaz o :slight_smile:

Kovada 17 gün bekledi 23-26 derecelerdeydi kova daha sonra şişelemeye geçtik ama kapakları kapatmak bayağı bir uğraştırdı gloria kapatıcı kullanıyorum zor da olsa kapattım.gazlı ama asitsiz derken mesela son 1 litre kalmıştı onu pet şişeye koyduk pet şişe oldukça şişti patlayacaktı hatta ama sıfır asit

Kovada hiç sorun yaşamadım bikaç saat içinde gaz çıkışı oldu şişelemeye başladığımda da eşitlenmişti seviyesi

Asitlendirmeden kastınız nedir, asitli olma durumu sizin için ne ifade ediyor? Bir kavram karmaşası ya da farklı bir beklenti durumu var gibi. “pet şişeye koyduk pet şişe oldukça şişti patlayacaktı hatta ama sıfır asit” açıklamanızda tutarsızlık var. Asitli olma durumu o pet şişeyi patlatacak gazın oluşması zaten. Oluşan CO2 gazı sıvının içerisinde çözünüyor, kapağını açınca da sıvıdan yükselmeye başlıyor, buna asitli içecek deniyor. Kolada da aynı, birada da aynı. Tabi kola ve ticari biralarda şişe içerisinde CO2 fermantasyonla oluşturulmuyor, direk şişeye basılıyor.

1 Beğeni

Co2 asidik bir gazdır. Halk dilinde asidi kaçmış pek yanlış bir tabir değil yani.