Kolkata - IPA siselendi 😉

(Eşşekkadaradam) #1

Eveett. … yeni biram IPA stilinde ve bugün siseledim. Coopers kit kullandım, 19 litreye 500 light dme ve 600 gr seker ile kurdum.Son 4 gün 50-60 gram cascade ile dry hop yaptım. 3ü soda şişesi olmak üzere 37 şişe çıktı. Hidrometremi kırdığim için OG ve FG alamadım maalesef. Bir bardak buzluga atıp tadına da baktim, renk Tam bir ipa, acılık tam bir ipa ve cascade limon vari bir ekşilik katmış.gövde ipa için gerekli bence ve 19 litre iyi geldi bana, … eşime çok acı geldi ama benim tam istediğim gibi olacak. Yurtdisindaki brewpublarda içtiklerime çok yakın bir tat ve beni fazlasiyla tatmin edecek gibi. …
Şişede bekleme zamanı, sıcaklıkla mücadele basliyor:grinning:
etiket de böyle olacak gibi, şişede nasıl gözüküyor hiç bilmiyorum😀

(Tuvan) #2

Eline saglik etiket cok guzel bence , sanirim bu isin en guzel bolumundeyiz pilsen sonrasi yaptigin o muthis bock’tan sonra guzel bir ipa gelecegi kesin.

(Eşşekkadaradam) #3

Dördüncü Gün sisede ve tabii ki dayanamayip açılan ilk sise, Tester başarılı olunca…
Köpük süper, tadı bu haliyle bile muazzam… Etiketler yakışmadı ama olsun, deneysel diyelim :grin:

(Eşşekkadaradam) #4

10 günlük seyahat sonrası şişede 14 günü tamamlayan IPA nin guncel durumu :wink:
Durumu tanımlayan cümle şudur: işte şimdi taşlar yerine oturdu… Köpük aynı kalicilikta, renk berrak ve klasik ipa. Taddaki acılık epey azalip yerini sağlam bir turunçgile bırakmış ipa karekterini kaybetmeden, cascade iyi iş yapmış diyebilirim. CoK da uzatmadan ipa sevenin hastası olacağı bira olmuş diyebilirim. Çok mu iddialı oldu ne :grin:
ipaci @Tuvi bi ara tatman lazim …

(Tuvan) #5

Pazar gunu bi tadim yapalim istersen@GunelOzgur