Konik Fermantasyon Kovası

Link vermiyim şimdi. ama başka bir sitede şöyle bir ürün gördüm. çok hoşuma gitti. Bu tip bir malzeme kullanan var mı.?

Sene başında @Taylan Bey bu ürünü test ettiklerini, henüz problemli olduğunu belirtmişti. O gün bugündür ses çıkmadı. Ya ürün hala problemli ya da yeni bir test yapılmadı.

Bu ürünü bir süredir yurtdışı forumlardan izledim. Kullanıcı yorumlarını okudum. Okuduğum yorumlar ürünün geliştirilme sürecinin tamamlamadığına ve yapılması gerekenlere yönelik olan geliştirici eleştiriler içermekteydi. Muhtemelen geçen sürede geliştirilmesi devam edecektir diye takipteyim.

Türkiyeden bir sitede gördüm. gerçi soru sorma imkanım olmadı. yazmadım henüz. Yani sipariş verilebilir durumda. Ama dediğiniz gibi eksiklerini veya artılarını bilmek lazım. ama bunu kullanan birini nereden bulacağım onu bilmiyorum :slight_smile: Gayet başarılı bir dizayn gibi geldi bana. Eksikliği neresindeymiş acaba.

http://forum.butikbira.com/t/butik-birada-gormek-istediginiz-urunler/222/73?source_topic_id=3176

Butikbira’nın iyi bir tarafı da bu. Ürünü tedarik edip satmak işin kolayı. Ürün sıkıntı çıkarırsa, bu böyle demek de işin kolayı. Ama önceden test edip, sıkıntı varsa satışa koymamak en iyisi. Bir de getirelim, duruma göre bakarız demek için de ucuz bir ürün değil.

5 Beğeni

iyi olmuş bu test o zaman. ben ciddi ciddi almayı düşünüyordum. vazgeçtim.

gerçi aynı tarzda yabancı sitelerde cam şeklinde olanları da var. muhtemelen onların kalitesi daha iyidir. butikbira takip ediyorsa sorun yok o zaman. biz karşımıza çıkan ürünleri buradan soralım görevimizi yapalım :slight_smile: bizim işimiz sormak şu anda :slight_smile:

2016 başında yukarıdaki yorumu yazmıştım. FastFerment ile ilgili görüşlerim ise hala aynı. Çeşit olsun diye belki siteye eklenebilir, fakat bu ürünün temel sorunu çözdüğünü iddia ettiği problemin aslında bir problem olmaması :smile:

Ürün konik yapısı ve maya toplama haznesi sayesinde şu problemi çözdüğünü savunuyor:

Problem: 1. mayalanmadan 2. mayalanma kabına aktarım zahmeti ve kontaminasyon riski

FastFerment Çözümü: Sadece alt hazneye toplanan mayayı alın ve aktarım yapmadan devam edin

Burada alternatif çözüm ise,

Alternatif Çözüm: Hiç aktarım yapmayın :wink:

Dünyada ev biracılığında yaygın görüş, artık 2. fermantasyonun gereksiz olduğu yönünde. Yani tüm fermantasyonu tek kapta tamamlayabilirsiniz ve aktarım yapmanıza gerek yok (şişeleme haricinde). Hal böyleyken FastFerment’in tam olarak hangi sorunu çözdüğü sorusunu, ürünü getirsek bile nasıl cevaplarız ben de bilmiyorum.

Yani ürünün satış noktası veya tam olarak ne işinize yarayacağı konusu belirsiniz. Buna eklenen ciddi kalite kontrol ve tasarım problemleri de şimdilik Butik Bira’ya eklememizi engelliyor.

11 Beğeni

Bu ürünün bende dün gördüm , fiyatı da oldukça pahalı.