Kova bekleme süresi

Selamlar arkadaşlar , Lager bira kiti kurdum bu gün 10 gün tamamlandı elimde olmayan sebeplerden dolayı şişelemem gerekiyor. Erken şişelemede herhangi bir sorun olur mu. Yoğunluğu akşam ölçebilirim ancak. Yoğunluk 1010 üzerinde şişelemek ne gibi sonuçlara yol açabilr birde şişeleri oda sıcaklığında yani ortalama 24-26 derece aralığında muhafaza edebilirim. Şişe süresini uzun tutmam gerekir mi. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Yoğunluk 1.010 üzerindeyse mayalanma büyük ihtimalle hala güçlü biçimde devam ediyordur. Bu şekilde şişelerseniz şişenin içinde karbondioksit üretmeye de fazlasıyla devam edecektir. Şişe içindeki basınç çok artarsa patlayabilir. Bu yüzden şişe şekerini azaltmak iyi bir fikir olabilir. 24-26 derece de mayalanmayı hızlandıran bir sıcaklık. Bu sebeple yine karbondioksit üretimi fazla olacaktır. Ayrıca istenmeyen alkol türevleri de fazlasıyla ortaya çıkabilecektir. Yaptığınız pek ideal değil ama mecburiyet varsa yapacak bir şey yok.

Özetle, şişe şekerini azaltın. Şişelerin patlama ihtimaline karşı ıslanmasından endişe etmeyeceğiniz bir yere koyun, parke vs üzerinde bırakmayın. Patlayan şişelerin etrafa saçılmasını önlemek için şişeleri bir karton kutu vs içinde tutun.

Cevabınız için teşekkür ederim. Şişelemek için en fazla yoğunluk kaç olabilir. Yani sorun çıkartmayacak en fazla

Bir kaynakta şişelemeye vakit yoksa 1-2 hafta buzdolabında bekletilebilir diye bir bilgi okumuştum, ondan esinlenerek soruyorum, benzer bir durumda kovayı fermantasyon bitmese de buzdolabına koysak daha sonra - mesela 1 hafta sonra - çıkartıp odaya alsak fermantasyon kaldığı yerden devam eder mi?

Evet devam eder. Kovayı da şişeleri de buzdolabına koyarsanız 4 derece gibi bir sıcaklıkta tutmuş olursunuz. Bu sıcaklıkta mayalar pasif halde kalırlar, mayalanma ihmal edilebilecek seviyeye iner. Bu yüzden patlama, çatlama gibi şeyler söz konusu olmayacaktır. Sıcaklık normale dönünce de yine aktif hale geçerler. Pastörizasyonun aksine, soğutma mayaları öldürmez.

2 Likes

bu durumda yaz günü ben tatildeyken ısı kontrolü yapmamam diye kit kurmaktan sakınmaya gerek yok, yeter ki buzdolabında yer olsun :grinning:

Şişelemek yerine 24.6 sıcaklık olan odaya aldım sizce tadında değişim yok olur mu?

buzdolabında yer açamadın heralde. oda sıcaklığı 24,6 ise kovadaki biranda sıcaklık bundan 1-2 derece fazla olucaktır. 25-26 çok da kötü değil ama sıcaklık daha da yükselirse o zaman sorun olur. yine de şu haliyle şişelemekten daha iyi bi karar.

Teşekkür ederim yardımlarınız için

Merhaba, başlık uygun olduğu için derdimi bu konuya yazıyorum.

Önemli bir sorunum var. Başlangıç kitimde (Pilsner) başarı sağladım. 3 hafta kovada, 3 hafta şişede beklettikten sonra afiyetle tükettik. Çok sevdiğimiz için buğday birası üretimine geçtik. Ancak ürün mayalama kovasında 3 hafta kadar kalması gerekirken elde olmayan sebeplerle aylarca (tam 3 ay olmuş) bekledi. Kovanın hava aldığına dair hiç bir belirti görmüyorum. Herhangi bir ölçüm aletim yok. Biramız bozulmuş mudur, nasıl anlarız?

Cevabı tam bilmiyorum. Kimsenin net bilebileceğini düşünmüyorum. Cam şişede fermente etseydiniz tadına bakıp şişelemenizi önerirdim. Ama kova plastik olunca aynı cevabı veremem, zehirlenmenizi istemem. İşte tam da bunun gibi sebeplerden bir cam şişede 2. fermentasyon yapıyorum. Unutsam yada vaktim olmazsa aylarca cam şişede tortusuz bekleyebilir.

Merhaba arkadaşlar,
Bende aranıza tam bir hafta önce katıldım başlangıç seti ile ilk pilsener kitimi kurdum.
Sorunum olabilecek konu şudur; ilk biramı kurduğumda malum sıcak havalar İstanbulda’ da var ve ilk 3 gün kova sıcaklığını termometre göstermiyordu bende süre geçmesi lazım nasıl olsa 25/26 derecenin üstünde değildir diye bekledim baktım hareketlilik yok bende geniş bir leğen içine suya bandırdım bu arada gaz çıkışını 4. saatin başlarında gözlemlemeye başladım. Kovamı buz kütleleri ile soğutma çabalarım meyvesini verdi ve ALE değerleri içersinde 20 dereceye sabitledim 4 gündür. Fakat ısı düştüğünde anında gaz çıkışı kesildi televizyon izler gibi oturup dakikalarca hava kabarcığı çıkmasını beklememe rağmen çıkış gözlemleyemedim. Ölçümleme yapamadığımdan dolayı sizce beklemelimiyim biraz daha ? ve hava kabarcığı çıkmaması normalmi müdahale isteyen bir şeymidir acaba diye içim içimi yiyor şu anda azıcık tadına baktım bulanık ama tadı biraya benziyor (uzaktan kuzen gibi)

forumda uzun süre tur atmama rağmen tam aradığım cevabı bulamadığım için sizlere sormak istedim

Selam.bir kac gun gaz çıkışı olduysa sorun yoktur ve sıcaklık düsusu mayalarin çalışmasını yavaslattigindan olsa gerek gaz çıkışı azalabiliyor yada bitiyor. Önemli olan mümkün sabit 20li sicaklarda 2-3 hafta beklemek ve siseleyip olgunlastirmak. … sonra da afiyetle içmek. Tadı da iyi gibiyse hiç endişelenmeyin :grinning: