Kova Koruma Tavsiyeleri

Herkese merhaba,

Haftasonu ilk kitimi kuracağım (Coopers Ruby Porter), heyecan dorukta : ) Yalnız içerikten ziyade benim öncelikle sormak istediğim bir konu var.

Evde yarı canavar 2 kedimiz var ve kovayı nasıl korumam gerektiğini tam olarak bilemiyorum. Önce strafora yerleştirmeyi düşündüm fakat köpük ve benzeri şeyleri de çok seviyorlar, ona da zarar verme ihtimalleri var.

Forumda aradım ama bulamadım benzer bir sorun, sizce kovayı nasıl korumalıyım?

Şimdiden teşekkürler

Edit: Tabii beklediğim şey başıma geldi fotoğrafta da göreceğiniz gibi… Çözümü de şu şekilde bulduk: pencere teli ile barikat : ) (Kovanın yerini değiştirmeme rağmen -yavaşça- gaz çıkışı harika devam ediyor.)

bizim kedi kovaya pek ilişmedi.

Dün kutuyu açtım kontrol etmek için, direkt kovanın üstüne oturdu : ) Bir de mayalanırken çıkacak seste ne yapacaklarını düşünemiyorum : ))

1 Beğeni

Straforun dışını bir örtü veya önünde set görevi yapacak herhangi bir cisim ile kapatabilirsiniz belki?

Kovanın yanına büyük peluş siyah agresif bi köpek alın :joy:

1 Beğeni

Evet bu da bir ihtimal. Bir de şu geldi aklıma, büyük-kapaklı çöp kovaları olur ya, bira kovasını onun içine koyup kapağı kapatsam bir sakıncası olur mu acaba?

1 Beğeni

Evet köpeği paralamaktan kovaya dokunmaya fırsat bulamazlar belki : )

Hiç bi zarar vericeğini düşünmüyorum pek ilgi cekici bişi değildir ona gör :joy::joy:

İlk anda merak ederler. O yüzden gelip bakmıştır, sonra sıkıntı olmaz. Bizim evde de 3 tane var. Kovalar kilerde durduğu için hiç problem yaşamadım. Sizin yerinizde olsam metal raf alırdım, hem düzen sağlar, hem de ulaşımı kısıtlar. Kedilerin ilişmesini istemediğiniz yerlere çift taraflı bant yapıştırın. Koltuk köşelerini öyle koruyorum ben. Siz de raf alırsanız rafın kenarlarına, almazsanız kovanın etrafına ve üzerine yapıştırabilirsiniz.

1 Beğeni

Hiç bir sakıncası olmaz
Hatta yaz aylarında aynı kovanın içini straforla kaplayıp buz kasetleriyle desteklenen tipte bir soğutma dolabına da çevirebilirsiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Benim kız da hava kilidinin girdiği turuncu contaya taktı, tek derdi onu oradan çıkartmak… @quadratum çöp kovası fikrini ben de tuttum :slight_smile:

1 Beğeni