Kova Tortusu Ekmeği

Merhaba arkadaşlar.

Forumumuzda biradan başka verilen ilk tarif sanırım bu olacak. Kova Tortusu Ekmeği.

Aslında ilk yaptığım kitin dibinde kalan tortuyu dökerken aklımdaydı, bu tortu ile neler yapılır acaba diye araştırmak. Ama hazırlıksız bir zamanda olduğu için çöpe gitmişti. Sonrasında unlu mamuller içerisinde maya kullanılarak yapılabilecek şeyleri araştırmaya düşünmeye başladım. İlk mamulümüz Kova Tortusu Ekmeği.

Forum kurallarımız gereği dışarıdan kopyalama yöntemiyle içeri veri almıyoruz. Bu nedenle malzemeleri ve linki paylaşacağım. Linkte hem fırında hem ekmek makinesinde nasıl yapılacağına dair tarif mevcuttur. ekşi maya yazılan yeri bir bardak tortulu su olarak algılayıp yapabilirsiniz.

Malzemeler:
2½ bardak beyaz un
1 bardak kova tortusu(oda sıcaklığında),
¾ tatlı kaşığı tuz
Yarım (½) bardak su

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:
Öncelikle kovanızda kuru malt özü kullandıysanız (butikbirada halihazırda bulunan şerbetçiotlu) ekmeğiniz hafif acı bir tada sahip olacaktır. Ben ekmeğimi hazırlarken acı tada sahip olmasını istediğim için maya yıkama işlemini yapmadım. Ama acılığı uzaklaştırmak için maya yıkaması işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat edeceğiniz diğer konu ise tortuyu aktarmada ve saklamada kullanacağınız tüm ekipmanın sanitize edilmiş olduğundan emin olun. Tortuyu direkt kaba aktardıysanız hemen buzdolabına alın, ekmekte kullanacağınız zaman dışarıya çıkarıp oda sıcaklığına getirin.
Maya yıkama işlemi:

Yakında yeni mamüllerle karşınızda olacağım :slight_smile:

28 Likes

Merhaba,

Ekmeğiniz çok güzel duruyor. Hamur işlerinden pek anlamadığım için şeker ve DME ile kurduğum Lager tortusunu şişelemede yardımcı olan arkadaşıma verdim. Henüz tatmadım ancak çok beğenilmiş. Tadım kısmetse yarına

6 Likes

Selamlar, yıkama işlemi yaptığımız mayayı ekmek yapımında kullanmadan önce ne kadar süre buzdolabında bekletebiliriz acaba?

1 Like

çok başarılı gözüküyor yani hiç bir şekilde arkada malzeme kalmadan değerlendirmek mümkünmüş

1 Like

Birkaç gün. Kapalı kapta buzdolabında

1 Like

@Serter bey ben bu yıkama işini beceremedim galiba… Buğday tortusunu (buğday mayası) ve smugglers tortusunu (kit mayası) denedim. Videolarda yapıldığı şekilde yaptım. Kaynatarak steril ettiğim kavanozlara koydum. Buzdolabında sakladım. Kullanmadan önce oda sıcaklığına getirdim. Unla karıştırdım… hiçbir kabarma olmadı… Un heba olmasın diye sonradan normal ekmek mayası ilave etmek durumunda kaldım iki seferde de…
Yıkama işleminin sağlıklı yapılıp yapılmadığını test etmenin pratik bir yolu var mı acaba?

Bekleme süresi önemli muhtemelen. Bu arada ben Lager tortusu dışında tortunun yıkanmasını önermiyorum. Lager ve belki stout tortusunun acı olabileceğinden hareket ederek yıkamanızı önermiştim. Oysa Buğday ve Smugglers zaten acılık derecesi yüksek olan biralar değil.

Bu nedenle IBU derecesi yüksek olmayan biralarda tortuyu direkt olarak sterilize ettiğiniz bir kaba alıp buzdolabında kısa bir süre saklayın, sonrasında oda sıcaklığına getirip direkt kullanın.

4 Likes

Bu da benim imalatım. Fikir ve tarif verdiğiniz için çok teşekkürler.

3 Likes

Bu ekmek işini bir tek ben beceremedim galiba. Maya yıkaması yapsam dahi acılıktan yiyemedik yaptığım ekmekleri. Hatta sokak hayvanları bile yiyemedi ziyan oldu maalesef.

2 Likes

Benimki de çok acı olmuş sabah yiyince fark ettim :blush:

Bu da bizim Muntos Pilsner kova tortusuyla, çok tahıllı unla ve haşhaşla yaptığımız çörek.

6 Likes

Çörek yapımı hayli ilginç, ben frambooweis tortusuyla paskalya çöreği denedim. hayli güzel oldu, bunu da merak ediyorum açıkçası. tarif paylaşır mısınız.

1 Like

Çok tahıllı una yıkadığım tortu mayasını ekleyip ele yapışmayacak hale gelene kadar yoğurdum. Yarım saat mayalandıktan sonra merdane ile açıp zeytin yağı ve haşhaşlı karışımı üzerine sürüp katladım. Son olarak da 2-3cm aralıklarla kesip tepsiye dizdim. 20 dk. 200 derecelik fırında pişirdim. Sonuç fotoğraftaki gibi :+1:

3 Likes

WB-06 kova tortusu ekmeği, bir gece boyunca 12° C’de mayalandı, kabuğu karanfil kokuyor :smiley:

13 Likes

Elinize sağlık. Lezzetinde şerbetçiotu kaynaklı acılık varmıydı?

1 Like

Şerbetçiotu kullanmadan kurdugum bir buğday birası kitiydi, o yüzden hiç acı olmadı.

1 Like

bock ekmeği

9 Likes

farklı kişiler ekmek yapmış, genel olarak tortunu koyu kısmını mı kullandınız? yıkadıktan sonraki sıvı kısmını mı yoksa ilk kaba koyduğunuz halinin sıvı katı karışık halini mi ?

Süper görünüyor. Maya yıkama yaptınız mı?

Ben maya yıkamadan da yıkayarak da yaptım.
Ekmeğinizin gerçekten bira ekmeği olması için yani o kokuyu da hissetmeniz için maya yıkamamanızı öneririm.
Ancak acı biraların sonuçta tortuları da acı olmakta. Dolayısı ile tortu ile yapılan ekmek acı bir tad oluşturmaktadır. Buğday - pilsen gibi acılık derecesi nisbeten daha düşük olan kitlerin tortularını tercih etmek faydalı.
Acılığı azaltmak için yukarıdaki tarifte su yerine süt kullanabilirsiniz, hatta şeker ilavesinde de bulunabilirsiniz. Genelde tortunun çok katı kısmını kullanmak yerine daha sıvı üstten üstten kullanın :slight_smile: