Kovadan içmek (fermantasyonu tamamlanmış)

Arkadaşlar merhaba benim sorum direk kovadan içmek ile ilgili. Şöyle bir düşüncem var ama hatalıda olabilir.
Şimdi tadını beğendiğinizi varsayın. Şişelemden önce bardağa koyup biraz soğutup içmenin zararı olur mu? Alkol ölçümü sırasında 5 oranı gördüm. Yani şişelemek için ek şeker atmam gerekecek. Ena zından bu şeker den korunmuş olmak bile bir avantaj. Bunun yan etkisi vs olabilir mi? Birkaç kez kovadan içtim ben bir sorunla karşılaşmadım.

Şişeden içmek daha güzel oluyor ona lafım yok karşılaştırmıyorum.

Bir sorun yok gazsız olur düşük alkollü arpa şarabı gibi bir şey olur gazsız bira içmek hoşunuza gidiyorsa neden olmasın ama kovada 1 aydan fazla tutulmaması öneriliyor tamamen sızdırmaz olmadığı için sanırım.

he birde ek olarak şişeleme şekersiz olsun ama gazlı olsun ben masraftan kaçmam dersen force carbonation denen bir method vardı basınca dayanıklı bir fıçı-tank içinde biranıza yeteri miktarda co2 basıp basınç altında şişeye dolum yapabilirsiniz. basınç altında dolup yapmak için karşıt basınç şişe doldurucusu dedikleri bir aparat var satıldığı yer var mı bilmem ama sizde yapabilirsiniz basit bir şey.Diy olarak nasıl yapıldığına ilişkin çizimler videolar falan var.

Merak ederseniz google da “beer carbonation with co2”,“force carbonation”,“counter pressure bottle filler” diye aratabilirsiniz.

Teşekkür ederim cevaplarınız için.