Kozel Černý (Dark)

Merhabalar,

Henüz hiç kit kurmadım, önümüzdeki ay başlayacağım. Başlayana kadar da forumu hatmetmeye çalışıyorum. Hemen hemen her bulduğumu okuyorum ama not almak lazımmış, unutuyor insan. Hangi kiti kuracağım konusunda kararsızım. Buğday olmasını çok istiyorum ama vazgeçebilirim de. Özellikle sıcaklıkların düşmesi, ortam sıcaklığının kontrolünü elde tutmayı zorlaştıracak benim gibi amatörler için o yüzden lagere de girebilirim mesela soğuk olacaksa… Her neyse :slight_smile:

Daha önce Prag’da içmiş ve çok beğenmiştim. Hatta şişe şişe içiyordum Kozel Černý’i. Aramızda bunu nasıl tutturabileceğimize dair fikri olan var mı acaba? Aşağı yukarı… maya, malt özü, kit vs vs…

Kozel dark barlarda bulunmaya başlamıştı ama bi süreden sonra hiçbi yerde bulamamaya başladım. Ben de çok beğenmiştim tadını tür olarak dark lager’dı sanırım, kitle yapılan bi dark lager tarifi göremedim ama lager kiti ve koyu renkli kuru malt özü kullanarak yakınlaşılabilir belki. Veya bock kitiyle de bir şeyler yapılabilir belki.

Bu durumda da tam tahıl yapmak lazım da o kadarı şimdilik evde sorun olabilir, yine de teşekkürler :slight_smile: