Kurulumun Uzun Sürmesi Sebebiyle Hava ile Etkileşim

selam arkadaşlar, demin bol aksilikli bir şekilde :smiley: coopers australian pale ale kurdum. Şeker yerine açık renk şerbetçiotlu dme ve orta renk dme yi 1 litre oda sıcaklığında su ile kovaya döktüm. Sonra 1 litre kaynar su döküp biraz karıştırdım. Bira kitini dökmeye sıra geldiğinde konserve açacağımı bulamadım ve yaklaşık 20 dakika gibi bir süre kova bu şekilde hava alır bir durumda kaldı. 20 dakika sonra konserveyi kaşık yardımıyla azcık açtım dökmeye başladım. bir süre döktükten sonra bu şekilde bunun dökülmesinin yıllar süreceğini düşündüm ve elimle kapağı biraz daha açmaya çalışırken parmağım kesildi. :smiley: sonra bıçakla kapağı bir miktar daha açtım ve döktüm ama sözün özü toplamda bir 30-40 dakika falan bira kiti-malt özü karışımım açık havaya maruz kaldı. Demin nihayet suyu tamamladım mayayı serptim ve kapattım. Sizce bir sıkıntı oluşmuş mudur?

Hiçbir sıkıntı olmamıştır, hiç telaş yapmayın. :slight_smile: Parmak kesiği için ayrıca geçmiş olsun.

1 Beğeni

sağolun hocam, bu 30-40 dakikanın bir kısmı da internette konserve kapağı nasıl açılır izleyerek geçti :smiley:
parmağımı havluya sarmıştım ama umarım kovaya kan damlası düşmemiştir, yerlerde birkaç damla var : ( :smiley:

Mayalar vampire dönüşmesin sakın aman dikkat :smile:

hocam kanımı besin olarak tüketirler diye düşünüyorum güzel bi adana dürüm yemiştim en son :smiley:
Konserveyi açarken kullandığım kaşık ve bıçak steril değildi, bira kitinin içindeki melasa değdi burada da bir sıkıntı oluşmamıştır umarım? ayrıca kullandığım malt özlerinin paketleri ıslaktı , hava kilidimdeki su kaynamış soğumuş su değil, ve son sıcaklığımın 35’ten yüksek olmadığına emin değilim çünkü kova termometresi 26’dan yüksekti, inanılmaz aksilikli bir deneme oldu bu :smiley:

maya serpmeden oksidasyon riski az veya yok diye biliyorum yanılmıyor isem.

Rahat olun her tür olur,acemi şansı hem de belki de en güzeli olacaktır😉

Kovalara elini kolunu sokanlar ve niceleri var herhangi bir sorun olmaz. Şimdiden afiyet olsun

2 Beğeni

Ben Yeni Zelandalıların lanet paketi yüzünden özütü açıp sonra katlayıp 1 saat buzdolabına kaldırmıştım. Mayayı özütün içine koymuş arkadaşlar, muhteşem bir paketleme biçimi :slight_smile: O 1 saat hava ile temas ile oksitlenme olmamıştı, o kadar kısa sürede de olacağını sanmam.

Bir diğer konu ise iyi bir konserve açacağınız yoksa dikkat edilmesi gereken noktaları yazmaya çalışayım. Öncelikle bir leğene koyduğunuz kit tenekesinin üstüne 2 lt kadar kaynar su dökün. Hem arındırılsın, hem de akışkanlığı artsın. En son açacağınız bölümün üstüne star san püskürtün. Olur da kapak tenekenin içine düşerse steril olsun. Kiti kovaya ilk sırada koyun. Olur da eliniz kesilir ve özüte kan damlarsa, hemen 1-2 lt su kaynatın, kovaya koyduğunuz özütün üstüne dökün kaynar suyu.

3 Beğeni