Lager Kit için Degişik tat önerisi ?

merhaba arkadaşlar 8 gün önce lager kitimi 500 gr. dme 600 gr. esmer şeker 200 gr normal şeker ile kurdum mesela 1 hafta sonra 10 15 cc votkaya limon kabugu atsam haftaya kovaya ilave edip bir hafta sonra şişelesem olurmu veya degişik tarifler için yorumlarınızı bekliyorum.

ben alkol eklemeyi denedim. mayalama sırasında alkol eklemek iyi bir fikir değil. olması gerekenden fazla alkol eklenince maya bundan kötü etkileniyor. şişe gazlanması azalıyor. genede bir dene istersen. ama sonucu mutlaka paylaş.

Esmer şeker maliyeti arttırmaktan başka bir işe yaramıyor bence.
Limon kabuğundan ziyade bence bu biraya şerbetçiotu katılmalı.
Golding + Columbus gibi birşey denenebilir.
Daha önce de yazmıştım. IPA için baz bira gibi resmen.

Limon bence açık sarı biralara daha çok yakışıyor.
Limon kabuğu yapmaya karar verdiyseniz, şu beyaz kısımları sıyırıp öyle çay yapabilirsiniz. Mikroptan da arındıracaktır.
@tolga_bali Beye katılıyorum. Ben de votka ile deneme yapmamayı tercih ediyorum.

Votka yerine cin olurmu

mayalanma süreci biten bir biraya dışardan alkol eklemek mayaları öldürebilir. mayanın belirli bir alkol dayanımı var. bu nedenle şişelerinde gazlanma olmayabilir. hangi alkollü içkiyi ekleyeceğinle alakalı bir durum bence. ama bunlar tamamen tahmin belkide çok değişik ve güzel bir içki elde edebilirsin. denemek lazım yani…

Alkol ekleme prosesini bardakta yapmanızı öneririm. Dışarıdan katacağınız alkolün fermantasyonu iyi etkilemeyeceği gün gibi ortada. Kullandığınız mayalar özellikle alkol dayanımı anlamında yüksek değilse ciddi sayıda mayanızı öldürmüş olursunuz ki bu size az gazlılık, hatta fg düşüşü olarak geri dönebilir.