Lager kite buğday dme Hk

Merhaba arkdaşlar aklımda aslında öyle çılgınca projeler var ancak cesaretim hiç yok :slight_smile: bende işi garantiye alıp kendi içinde değişik değişik denemeler yapmaya karar verdim belki çok yapılan bir uygulamadır bilemiyorum onun için şimdiden maruz görün :slight_smile: 11. kitimdeyim… Ve son siparşim de (coopers lager kit,500gr açık renkli şerbetçi otlu dme+500gr buğday dme ve s-23) mayası siparişi geçtim… daha önce hakiki lager yaptığım ve çok başarılı olduğu için malum havalar da müsayit tekrar bir lager birası yapmaya karar verdim… ve +1kg şeker ilavesi ile kuracağım ben her kitimi ilave maya ile 1 e 1 kuruyorum yüksek abv sevdiğim için… Amaç daha fazla kalıcı köpük ve daha iyi bir gövdeli lager birası yapmak diyebiliriz saygılarımla

Ömür bey merhaba,
Değişik şekillerde Lager denemeleriniz olduğu anlaşılıyor. Ticari Lager’lere (Beck’s, Carlsberg, Corona) tad olarak benzeyen bir kitiniz oldu mu ?
En çok hangi denemenizi beğendiniz, komple içerik olarak paylaşabilirmisiniz ?

Şu ana kadar yaptığım kitler;

1:Muntons pilsener ilk kurulum acemilikte vardı tabi :slight_smile: alkol oranı düşüktü ve tadi fena değildi işte…

2:Bock ilk başlarda yadırgasam da son şişelere doğru ne kadar güzel bir bira olduğunu anladım kensi ile sonradan başka projelerde tekrar buluşacağız beğendiğim bir bira oldu

3:export pilsener bana kalırsa normal pilsenerden daha zengin tat ve notalara sahip 1e1 yapmıştım kendi mayası ile güzel sonuç almıştım heleki 2 ay beklettiğim bir şişe vardı ki kelimelerin kifayetsiz kaldığı süperdi gerçekten… tekrar daha da özenerek yapmak isterim… ilave lager mayası ile vs…

4:yorkshire amber ale 1,5lt lme+1kg şeker ile kendi mayası ile yapmıştım yaban kır çiçeklerinin baskın olduğu baharatımsı notalar da geliyor güzel değişik bir bira idi…

5:coopers real ale pek beğenmedim açıkcası…

6:cooper stout çok başarılı tavsiye ederim…

7:muntons pilsener çok özenerek yaptım w34 maya 12-15 derecede 7/24 ısı derecesi 1kg dme+1kg şeker ile şu an şişese 1,5 aylık 33cl liklerim var yıl başı için ayırdım gerçekten ortaya mükemmel derecede bir işçilik lezzet kalite ortaya çıkmıştı…

8:New world saison orjinal tarife göre yaptım yüksek ısılarda fermante oldu şişese 16-17 gün falan olmuştur ara ara açıp tadıyorum ama daha hiç kendinde değil 1-2 ay ve üstü beklemek gerekiyormuş bekleyip göreceğiz ama o kokusu yok mu kokusu muhteşem tadıda baya bir zengin olacak gibi eğer kendine gelirde içersem sanırım muhteşem bir biram olmuş olacak…

9:Bad Cat yeni şişeledim dry hopu yanlışlıkla son iki günde direk attım kovaya ama baya bir araştırdım sorun teşkil etmiyormuş zaten biraz olumsuz yorumlarda hakim bu kit için… notlarımı aldım içmeye başlayınca paylaşırım nedir ne değildir…

10:coopers lager konuyu açtığım kit belki bu gün kurarım hakiki pilsenere yapmak için yine çaba ve özen göstereceğim… düşük ısı 3 hafta kova vs uzun sürüyor ama değiyor

Bende de su anda Coopers pilsner var fermente oluyor, lager tarzi kurdum. Bir dahakine export kurarim heralde en cok ondan memnun kalmissiniz :slight_smile:

Muntons pilsneri lager tarzi kurarken tek paket maya mi kullandiniz peki ? Dusuk sicaklikta 2 paket onerildiginden soruyorum…

Evet tek maya kullandım her kiti yüksek abv li yapıyorum şanşıma iki kit mayası bu işin üstensinden gelmişti… Ama doğru iş ortaya çıksın diye artık ilave maya ile yapıyorum bir sorun yaşamıyorum… Bir bağlantısı varmıdır yokmudur bilemiyorum ama ben karıştırma işini ve ısı olayını çok iyi yaptığımı düşünüyorum bu da mayalar için uygun ortamlar olduğunu düşünürsek belki daha iyi sindirip çalıştıklarından sorun yaşamıyor da olabilirim :slight_smile: elbette sadece bir var sayım… Coopers lageri bende kurdum sadece 4 yemek kaşığı invert şekerim vardı nws kitten kalma değerlendirmek istedim 1kg dme+1kg şeker ile kurdum sadece 1kg şekerden 4 yemek kaşığı eksilttim onun yerine invert dekstroz şekeri kullandım malum daha iyi sidirilebilinen bir şeker türü… kaynar suda eritip kovaya aktardım… 13-15 dereceyi rahat sağlıyorum ortalamam 13 derece falan olur 3 hafta bekletip şişelemeyi düşünüyorum.

Saygılarımla

O lageri tek paket mayayla kurduysanız maya zorlanabilir. Normal OGli durumlarda bile 2 paket tavsiye ediliyo, yüksek OG için fazlası bile gerekebilir.

Kit mayaları bile üstensinden geldikten sonra ilave mayalar çok daha rahat üstünden gelir diye düşünüyorum :slight_smile: alkol dayanımları bunların çok yüksek oluyor bildiğiniz gibi 10-11 abv benim biram ise yaklaşık 6.7-9 abv oranında oluyor… Askerler belki zorlanıyorlardır ancak bir şekilde sindiriyorlar demek ki :slight_smile:

Alkol dayanımı değil sıkıntı, o kadar mayanın o kadar şekerle baş edememesi. Mayaların strese girip istenmeyen tatlar oluşturma durumu da var, şişede uzun bekletmeyle düzeliyo genelde. Lager mayalarında zaten normal mayalara 1e2 oranda kullanılması öneriliyo bu biraz deneysel olmuş bence.

Deneye deneye gidiyoruz bakalım :slight_smile: dediğim gibi şu ana kadar öceki kitlerimde bir sorun yaşamadığım için yine aynı yöntem ile gittim en yakın referansım w34 ile yine anynı şekilde yapmak olmuştu 1kg dme+1kg şeker ve gerçekten süper bir pilsener birasına sahip olmuştum halen bir kaç şişe saklıyorum… özetle referansım bu şekilde olduğu için devam ettim… peki iki maya kullanılır ise işi garantiye mi almış oluyoruz? 1 paket maya yetersiz kalma durumunda istenmeyen tatların olabileceği ve şişede uzu süre bekletilince geçtiğini belirtmişsiniz… 2 paket maya kullanılınca bu seferde fazla gelme sonucu da olumsuz durumlar olabileceği söz konusumudur?

Fazla değil anca yeterli geleceği için sıkıntı olmaz. Gerçi bi deney okumuştum aynı lagerı 1 paket ve 3 paketle mayalayıp tattırıyolardı, profesyonel olarak bu işi yapanlar bile 3 örnekten farklı olanı seçemiyodu. Paketin üzerinde de sitede de kullanım önerisi olarak 2 paket yazdığı için ben riske atmazdım, sonuçta bi paket mayanın maliyete etkisi çok az.