Lager kiti yapımı hakkında

merhabalar
aşağıda sunduğum kiti yapmak istiyorum.23 lt.
1 adet Muntons Lager kit
2 paket Light DME
500 gr. toz şeker ile yada 750 gr şeker
soracağım sorum şu kitin içindeki maya ile kurabilirmiyim yoksa harici bir maya almak zorundamıyım.

yoksa bu miktarlara göre sadece kit mayasını kullana bilirmiyim yani yeterlimi fermantosyon işlemini termostatlı ayarlı dolabta yapacam.
sorularımı yanıtlarsanız memnun olurum.şimdiden tesekkurler.

Harici bir maya almak zorunda değilsiniz, kitin içindeki maya ile kurabilirsiniz -ki zaten bu sebeple kitin içinde maya gelmekte.

Edit: Fazla alkol isteğinden olsa gerek kitin gerektirdiğinden fazla dme veya şeker kullanımında maya oranı değiştirilmeli.

yani anladığım kadar o ölçüde kullanacağım kit içeriğine göre kitin mayası yeterli diyorsunuz.teşekkürler

Bunu hesaplamak için yardımcı siteler var. Bu kadar fazla şeker ve türevi için 6 gram maya yetmeyebilir. Maya çoğaltma ya da başka 11 gramlık paketler kullanmankz gerekebilir.

Aklıma gelmedi bir türlü o maya hesaplama aracının içinde bulunduğu site. Forumda bir aratın bence.

Benim tavsiyem harici maya almanız yönünde olacaktır çünkü 1 kg dme ve yarım kg şeker ile diyorsunuz. 6 gramlık kit mayası az gelir. Brewmaker’ın pilsnerini 1 kg’lık dme ile kurdum, şeker sindirimi çok düşük oldu. Birada kalan şeker acılığı fazla baskıladı ve biramdan hiç memnun kalmadım. Hem 6 gramlık maya az geldi bence hem de kit mayası s-33 türevi olduğu için uygun olmadı. Bundan sonra pilsner ve lager türü biraları us-05 ile kurmayı düşünüyorum, 1 paket dme kullanacak dahi olsam.

Bu mudur?

http://www.mrmalty.com/calc/calc.html

teşekkürler bilgilerinize

Rica ederim, light dme yerine 1 kg.lık pale kuru malt özü de kullanabilirsiniz. Lager için daha iyi olur diye düşünüyorum.

öneriizi düşünücem.cok sağolun

Bunu telefondan açamadım ama bahsettiğim hesaplayıcıyı buldum: http://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/

Ben daha önce 1.5k kilo malt+şeker karışımıyla stout kurdum ikisinde de şeker sindirimi yeterliydi calculator 2 katını beklese de

Şeker-malt miktarından tamamen bağımsız olarak önerim şudur. Maden termostat ayarlı dolap kullanacaksınız ale mayası yerine lager mayası kullanın, dört dörtlük lageriniz olsun :wink:
1 kilo light Dme+500 gr toz şekerle hem kit mayası (ale maya) hem de S-04 (ale maya) ile yaptım. İkisi de fermentasyon açısından olumlu sonuçlandı ve bence baya güzel okdu. Ancak S-04 ile yaptığım daha güzel diyebilirim.
Ancak daha soğuk fermentasyon imkanım olsa kesinlikle lager maya kullanırdım…

tesekkurler alkan bey ilginiz için

Rica ederim. Bol şans.