Lager mı,sparkling ale mi?

Acil yardım. 3 pilsner kitten sonra farklı ama yinede pilse yakın hangi kiti kurmaliyim?

1 Beğeni

Lager’ı öneririm. 1/2 DME + 1/2 şeker ile Pils’e göre gövdeli ve lezzetli bira oluyor. Çok az acımsı tadını ben çok beğendim. 750/360x2 şişe şekeri ile köpük de çok keyifli. Sparkling Ale yorumlarını ben de merak ediyorum.

1 Beğeni

Bock kurmadıysanız kurun mutlaka. Beğenmeme olasılığınız yok. O kadar da netim :smile:

1 Beğeni

Onun rengi çok itici☺.

Önemli olan iç güzelliği :wink:

4 Beğeni

Evet Sparkling ale denemem.çok başarılı oldu. 2 hafta kovada beklettim.(şişeleme yaparken bile bardak bardak içesim geldi).pilsnere göre oldukça doygun bir bira.rengi daha koyu.fakat o bahsedilen buğulu görünüm gittikçe berraklaşıyor.gazlanma ve köpükte bu birada çok başarılı. İlk zamanlar damakta bıraktığı meyvemsi bir tat var.onu pek sevemedim ama oda gün geçtikçe azalıyor. Şuan favori olacak kadar güzel diyebilirim.yani Pils kitten sonra denenebilecek en iyi bira…tabi kendi adıma☺

4 Beğeni

Sparking Aleyi kurarken neler kullandınız?
Epey zaman olmuş. Not almışsanız veya aklınızdaysa yazarmısınız.

8 ay olmuş :slight_smile:biraz unutulmuş bir cvp olmazsa eğer, 1 kilo şeker kullandım. Yinede iyi bir bira oldu.
Çabuk gazlaniyor. İlk başlarda hafif tatlimsi bir tat biraksada sonralarda lezzetli bir hal alıyor, her ev birası gibi☺ @zafer sanırım 2 dme kullanmıştı bu kitte, oda çok başarılıydı. Denenmesi gereken bir kit bence. Seversiniz eminim☺

1 Beğeni