Lager Reçete Hakkında Yorumlar

Merhabalar,

Sıradaki kit için Lager kurma kararı aldım. reçeteyi ise şöyle oluşturdum:

Coopers Lager
US05 maya
Açık renk sıvı malt özü

daha önce LME ile kurulum yapmadım hiç.bu konuda yardımlarınızı ve fikirlerinizi de bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

merhaba,

2 defa lager kurdum. ilk kurduğum kit coopers lager+kit mayası+şotlu açık renk lme. diğer kiti lager maya ile kurmuştum.

açıkçası lager maya ile kurduğum kiti çok beğendim. müthiş bir lager olmuştu. lme ve kit mayası ile kurduğum bira diğerinin yanında “fena değil” diyebileceğim bir haldeydi. ancak aradan 3-4 ay geçtikten sonra çok çok iyi bir tada sahip oldu. o yüzden lme ile kurulumu da tavsiye edebilirim ancak şişede biraz daha uzun süre bekletmek gerektiği sonucuna vardım.

Bu arada brewferm harici kurduğum kitlerde önerilen litrenin altında kurulumlar yaptım. sadece coopers lagerı lme ile kurarken 23 litreye tamamladım. açıkçası gövde, lezzet ve aromalar gayet yeterli oluyor.

1 Beğeni

Lme yi ara ara bende kullanıyorum tavsiye ederim güzel oluyor… Coopers lageri daha önce denememiştim arkadaş beğenmiş bunu gördüğüm iyi oldu :slight_smile: ama sizin yerinizde olsam az biraz da şeker takviyesi yapardım kolay gelsin…

1 Beğeni

lme ile dme arasında ne gibi farklar var?

Bir fark yok daha kolay oluyor topaklanma vs yani ben en az 4 defa falan kullanmışımdır öyle aman aman bir fark olmuyor işte biraz daha kıvamlı fark edilir edilmez seviyede diyebilirim benim almakta ki amacım önceleri merak ettiğim için sonrada baktım pratik oluyor ondan yani :slight_smile: sizde alın sonuca göre kıyaslama yaparsınız…

1 Beğeni

lme tavsiye ediyorsanız bir kitimi bende lme ile yapmayı deneyim ozaman almıştım boşa gitmesin :slight_smile:

1 Beğeni

Boşa gitmesin tabiki deneyin derim :slight_smile: yanlış bilmiyorsam 0,7 de katkısı oluyor abv ye

1 Beğeni