Lager Yoğunluk Yardım

Merhaba, geçen hafta og 1042, 500gr kuru malt + 500gr şeker ile 23 lt olarak kurduğum muntons lager kitim sabit 20 derecede fermante oluyordu. Bugün kova sıcaklığı hava şartlarından dolayı 18,5 dereceye düştü. Sıcaklık düşmeden önce 1.5-2 dk da bir hava çıkışı vardı. Düştükten sonra hava kilidi eşitlendi. Şu an 8. gününde Fg 1009- 1010 gibi alkol oranı düşük kalmaması için ne yapılabilir ? Mesela fg 1006 gibi olsa iyi olabilirdi.

Fermantasyon bitiyor bence yavaş yavaş 3 gün üst üste ölçüm yapıp tespit edebilirsiniz. Bence 1010 1006 falan o kadar takılmayın çok fark olmayacaktır. Genelde lager kitler için bekleme süresinin uzatılması öneriliyor aceleniz yoksa bekleyin yoğunluk sabitlenince şişelersiniz.

çoktan olmuş biranız.1006-1010 fark yok.
şişeleyin.

lager maya ile yaptıysanız sıcaklık yanlış. kit mayası ile yaptıysan doğru. her şey yolunda demektir.

Merhabalar,

Benim konu ile alakalı başka bir sorum olacak. Elimde yoğunluk ölçer yok. Kitten çıkan maya ile kurduğum Lager kitim yarın 2. haftasını dolduracak. Kova sıcaklığı da 18-21 derece arasındaydı. Sizce (tahmini) ne zaman şişelemeliyim?

2 haftayı doldursun şişeleyin.

1 Beğeni

Tek sorun alkol oranı düşük kaldı. Bir dahakine 200gr ek şeker koyarım.