Legende su ve basınç😊

Selamlar malum havalar sıcak legene :blush:su koydugumda hava kiliti dengesizleşip fermantasyon demam ediyomuş gibi hareket ediyo suyu leğenden :laughing:suyu bosalttığımda dengeleniyo bu ilk kitim cevaplar icin şimdedn sağolun

Soruyu anlayamadım. Bir de noktalama işareti denen şeyler faydalı olabilir.

Dostum kusura bakma pc bozuldu telden yazıyom noktalarla ugramıyom kovayı suyun icine koydugumda yeniden basınç olusuyo hava kilitinde

Kova nihayetinde yumuşak bir malzeme. Leğendeki su kovayı sıkıştırıp, küçücük hava kilidindeki 9mm çaptaki boruda hava basıncı yaptırabilir. Fermentasyon bittyse bitmiştir. Ayrıca fermentasyonun bittiğini bu küçük borudaki su seviyelerinden takip etmek çok doğru değil. 2 hafta dolduysa hidrometreyle ölçüm yapın. 1.010 a yakın bşr degerse şişeleyebilirsiniz. Hidrometreniz yoksa uzun süredir müdalesiz (örn: 3-4 saat) baloncuk çıkışı olmuyorsa yine fermentasyonuyn bittiği düşünülebilir. En kötü ihtimal genç biranızdan yarım çay bardaı tadın. Şeker tadını almıyorsanız yine fermentasyonun bittiğine işaret olur. Biliyorum çok heyecanlı ama boşuna su seviyelerini takip etmeyin.

Cok sağolun hidrometre alıcam sanırım tekrar teşekkúrler

Hidrometre ile 1010 civarı bir yoğunluğu ölçmek şişeleme için yeterli değildir. İki gün arayla alacağınız numunelerde aynı değeri görmek size fermantasyonun bittiğini gösterir.

Son yoğunluk da bira türlerine göre değişir. Bazı türler 1005 gibi bir değerle şişelenirken, bazıları için ise 1020 gereklidir.

Ben de telefondan yazıyorum…

Anladım sağolasın alkan