Lethe Beer Special Edition

(Tahsin Önemli) #1

Merhabalar;
No.5’i special edition yapalım dedik, allah No.10’u all grain edition yapmayı nasip etsin :stuck_out_tongue:

1,5 kg Extra Koyu Dark Malt özü, 450 gr şeker ve s-04 Ale maya ile yaptığımız Muntons Stout biramızı bir ay kovada, 25 gün ortam ısısında bekledi.

Tam tadımı yapamadık, şu hastalığımız bir geçerse yapacağız işşalla.
Special edition’u farklı etiket tasarımı ile Lethe Beer iftiharla sunar,
Eskişehirdeki bira severlerle bir gün tadım yapmak isteriz…

Herkese iyi fermantasyonlar…

(özkan bacak) #2

Merhabalar, ben de Eskişehirdeyim, Ömer Kutlu bey de Eskişehirde. Başka kimler var bilmiyorum ama toplanırsak güzel olur kesinlikle. Hacmi 18 litre civarlarında tuttunuz sanıyorum alkolü 8.5 yapabilmek için. 1 paket mi maya kullandınız?

(özkan bacak) #3

Şimdi fark ettim 5.8miş ters olduğu için bi daha bakınca fark ettim :joy:

(Tahsin Önemli) #4

Yok hocam hacim 23 lt ye kurduk… Resimde ters yazıyor diye öyle görünüyor evet :smile: birde bir paket maya kullandık.
Biz Eskişehirden bir tek Ömer hocayla görüşmüştük. Bize şişe bulma konusunda çok yardımcı olmuştu hatta hala onun şişe aldığı marketten alıyoruz şişeleri. :smiley: Birbirimize tadım için bira takas etmiştik.
Evet toplansak bizcede çok güzel olabilir :slight_smile: .

(özkan bacak) #5

En kısa sürede yapalım bi plan, 3 kişi de olsak buluşalım. Tanışmış oluruz, büyük şehirlerin tadımları gibi olmasa da bikaç tadım yaparız, bira içip muhabbet etmiş oluruz :slight_smile:

(Tekin) #6

Ben de varım Eskişehir’den. Daha çok tecrübem olmasa da eğer uygun bir tarih ayarlanırsa gelmek isterim. Henüz daha iki kit yaptım. İlk kitim Sout. Değişik aromalarla taçlandırmayacak çalıştım. İkinci kit Hoogarden denemesi. Yapılmayı bekleyen cerveza. Böcek ve wheery var.

(özkan bacak) #7

ben de 4 kit kurdum henüz zaten. Ama artık hızlanmayı düşünüyorum, daha çok vakit ayırabilcem. 2. kovayı da alabilirim o yüzden. İlk kit olan pilsnerden hiç kalmadı hepsini tükettik :slight_smile: wheery ve bock içiyorum şuan.1 paket buğday dme ve yaklaşık 700 gram şeker ile kurduğum pilsner kovada, ayın 25’inde 1 ay olacak. Vaktim olmadığı için şişeleyemedim yarın şişelemeyi düşünüyorum onu da.