Long Neck (330ml) Şişeler İçin Kasa Önerisi

(Batu) #1

Herkese selamlar.

Uzun zamandır Brewferm kitlerini ve doppelbock denememi 33’lük şişelere kuruyorum. 50’lik Kaiser şişelerim için yeteri kadar kasam var ve kilerde gayet güzel duruyorlar. Fakat en son kurduğum Oranje Bock ve bu cuma kuracağım Framboos kitlerinden dolan şişelere artık yerim kalmadı maalesef dolabımda. 80 şişeye yakın 33’lük şişem var ve herhangi kasam yok, istifleyemiyorum.

Tavsiye edebileceğiniz kasa ya da yöntem var mı acaba ? Dolabımın ölçüleri 95cm x 55cm, yükseklik sıkıntısı yok. 3 tane kasa gelecek şekilde 33cm x 50 cm gibi kasalara ihtiyacım var, strafordan yapmak istemedim çünkü üst üste geldiğinde ağırlığı kaldıramayacağını düşünüyorum, ahşap ile yapabilecek de bir yerim yok maalesef. En iyi çözüm plastik gibi gözüküyor ama istediğim ölçülerde yok maalesef.

Değerli fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler :beers:

(Canberk Ünsal) #2

Bu benim de kafamı kurcalayan bir konu. elimde 60 a yakın 330 mllik şişe var ve şimdilik Butik Bira’nın fermantasyon kovası gönderdiği büyük kolilerin içinde boş duruyorlar. bildiğim kadarıyla bu biralar tekellere kasalar yerine kartonlarla geliyor. Varsa bir sistemi olan duymak şahane olur. :slight_smile:

(Batu) #3

Sanıyorum biri forumda kolanın cam şişelerinin geldiği kasadan bahsetmişti, denk gelmedim hiç.