Makarna makinesinden değirmen

(Anıl) #1

Merhabalar. Yabancı forumları vs. araştırırken makarna makinesinin merdanesine çizikler atarak vb. şekillerde malt değirmeni yapıldığını gördüm.Fiyat olarak 70 80 tl civarı olan bu makinelerde verimin %70 - 80 civarı olduğu söyleniyor. Kalınlık ayarı imkanı mevcut bununla ilgili bir deneme yapan var mı acaba ? Çalışma şekli jet değirmenle benzer şekilde. ayar bozulması vb sıkıntılar yokmuş.

İnternetten bulduğum örnek fotoğrafı ekliyorum.

Fotoğraftaki model Türkiyede uygun fiyata rahat bulabileceğimiz bir model. Farklı tipleride mevcut. Tanıdık tornacıya vs 15 20 tl ye merdaneye tırtıl çektirilebilirse çok iyi olur diye düşünüyorum

(Şişede Enaz BİRAY) #2

Kimsenin denediğini sanmam, uygularsanız deneyimlerinizle ilk olacaksınızdır.

(tamer tuncay) #3

selam fikir gayet güzel… bu arada yeni konu nereden nasıl açılıyor… ben bir türlü açamadım, b"buna yetkiniz yo, şunlara göz atın, armudun sapı, üzümün çöpü bir dünya engel çıkıyor :slight_smile:

(Anıl) #4

Belirli sayıda konu okuyup belirli gün foruma giriş yaptıktan sonra açılıyor. Tam tarih zaman hatırlamıyorum malesef.

Edit: Yapımıyla çalışması ile ilgili bilgi almak isteyenler google da Pasta roller grain mill şeklinde arama yapabilirler.

(Şişede Enaz BİRAY) #5

Başlığa buyrun;
Muhtemelen cevabınız bu başlık içinde zaten vardır.