Maltlara tekrar ısıl işlem yapılabilir mi

merhaba

işlem görmüş ana maltlar,farklı aromada ürünler elde etmek için, tekrar ısıl işlem ve kurutma işlemine tabi tutulabilir mi.

eğer yapılabilirse daha absürd bir soru sorayım

malt kırılmış halde iken bu işlemler yapılabilir mi.

Yapılabilir tabi ama tarifte yer alan maltların sadece bir kısmına, yani tamamına değil.

Örneğin ana maltın bir kısmını alıp fırınlayarak kendi kavrulmuş maltlarınızı yapabilirsiniz. Ülkede özel malt bulunmadığı dönemlerde mecburen bunu yapıyorduk :smile:

Isıl işlem malttaki enzimleri deaktive ettiği için tarifteki tüm maltları, örneğin ana maltın tamamını fırınlarsanız mayşeleme aşaması başarısız olur :wink:

Ana maltın diyastatik gücüne göre tarifteki toplam maltın %20 - 30’una kadarını bu şekilde deneysel, kendi yorumladığınız maltlardan oluşturabilirsiniz.

2 Beğeni

Bir soru da benden olsun.
SRM veya EBC değerini göz kararı mı elde ediyoruz yoksa süreye ve ısıya bağlı olarak tahmini bir değeri var mı?

Redditte buna benzer bişey sormuştum, 40L den 80Lye çıkarmak için aşağıdaki gibi bi cevap almıştım. Göz kararıdır tahminen ama yakın olcağını düşünüyorum.

“I think you’d have as good or better results toasting your own grain. Preheat oven to 175°C. Add enough water to C40L to cover, soak for 30 min, and drain. Spread C-malt in 4-5 cm deep layer on a baking sheet and put in oven. Turn the grains every few min and keep checking temp until grains to get up to 175°C. From there, it should be about 10 min to get to something like C80L (keep turning over grains so they don’t burn). Allow to cool on baking sheet and when cool store in a paper bag for at least two weeks to allow harsh volatiles to dissipate.”

2 Beğeni

Teşekkürler @MertKosova
Bir sonraki BIAB için 500 gram kadar deneyeceğim.
Amacım sarıdan ziyade daha kehribar bir renk elde edebilmek.

Benim %10-15 civarı kullandığım 40L rengi baya bi koyulttu aslında, 80e kavurmakla uğraşmadım 2 hafta beklemek gerektiği için.

1 Beğeni

Damacanalar meşgul olduğu için sürede sorun yok. Yapıp uygun koşulda saklayayım.

Aslında çoğu kristal malt çeşiti mevcut artık türkiyede, sadece 30L 60L 80L yok yanlış hatırlamıyosam, 30 için 20 yeterince yakın ama 60 veya 80 olsun isterdim çok fazla tarif 60L kullanıyo