Mangrove Jack’s Ürünlerinin Paket Açılımı

(özERDİNGER) #1

Bence bir kez daha fotoğraflı ve daha ayrıntılı bir biçimde paylaşılmasında fayda var. Neleri tekrar tekrar sorup yazıp paylaşmıyoruz…

Aslında bir gönderinin altına cevap yazmak istedim. Baktım baya bir ayrıntılı cevap. Cevabım o gönderinin altında kaybolacak bu nedenle yeni konu açtım.

Velhasıl paket ön ( şot ve mayanın bulunduğu ) kısımdan dikkatlice delinen küçük bir yırtık yardımıyla sorunsuzca açılabilinir. Paket iki keseden oluştuğundan malt özütünün olduğu bölüme bir zarar gelmiyor. Bu bölüm şeffaf bir ambalaja sahip olduğundan malt özüyle direkt karşı karşıya kalındığı izlemini verebilir. Şerbetçi otu, malt özü ve maya paket içerisinden alınıp istenilen sıcaklıklarda bozulmadan muhafaza edilebiliniyor.

(Şişede Enaz BİRAY) #2

İlk delik için de o kadar köşeden yırtık tehlikeli.
Ben ne olur ne olmaz diye ilk deliği/yırtığı biraz daha aşağıdan ve ortaya doğru açıp sonra makas ile tamamını açıyorum.

(özERDİNGER) #3

Dikkatlice yapılırsa bir tehlike söz konusu olmuyor tabi üst kısım bıçağı kullanma yetisine göre daha tehlikeli olabilir :slight_smile:
Ben o keseyi malt özünü eritmek için sıcak su kesesi olarakta kullanıyorum. Tabi kiti kovaya boşaltmadan önce içerisindeki su iyi boşaltılmalı :smile:

(mehmet ) #4

Üst taraftan boydan boya kesince iki cep çıkıyor. ilk cepten maya, hop’u filan alıp, malt özünü kovaya döküyorum.

(Şişede Enaz BİRAY) #5

Başlık, kiti alıp hemen kuracakları kapsamıyor, kiti alıp sonra kuracaklar için daha yararlı.
Dolapta uzun süre sakladınız diyelim, mayayı erken çıkarıp oda sıcaklığına gelmesi beklenmezse yeni bir “bilmem kaç saat oldu fermantasyon başlamadı” başlığımız daha olur.
Başlık açıklamasında olduğu gibi uygulanmayla mayayı mal özü kısmını açmadan paket içinden alabiliyorsunuz.