Mangrove Jack's American Pale Ale (APA)

Bu kit hakkında forumda bir başlık yok ve 05.08.2017 tarihi itibariyle kurulum yaptım. Kurulum, şişeleme ve tadım notlarını ekleyeceğim.

Kit içeriği :
Malt Özü
2,5 kg vakumlu ambalajda şerbetçi otlu arpa maltı özü
(Renk 10 - 20 EBC, Acılık 25 - 35 IBU)

Şerbetçi Otları
25 g folyo ambalajda Simcoe şerbetçi otu
25 g folyo ambalajda Chinook şerbetçi otu

Bira Mayası
10 g folyo ambalajda M15 Empire Ale bira mayası

Tüm içerikler tek paketin içerisinde geliyor yani kuruluma başlamayacaksınız kesinlikle açmayın. Vakumlu paketin içerisinde bir cep var maya ve şotlar burada. Benim için tek kötü olan şey şotların karışık gelmesi Chinook şotu kullanmak istemiyorum. Simcoe ve citra kullanacaktım.

Tarif : 1kg dekstorz ile kurulum yaptım ve kendi mayasını kullandım. 25 derece mayayı ekledim ve 2 saat içerisinde fermantasyon başladı. Kova ısısını 21 dereceye indirim o gün ve şuan 20 derecede sabit. 1050OG

19.08.2017 tarihinde Simcoe25gr ve Citra25gr şotları ekleyeceğim ve 22.08.2017 tarihinde şişelemeyi düşünüyorum.

5 Likes

Bugün kovada 6. gün (11.08.2017) yoğunluk ölçümü aldığımda biraz şaşırdım gerçekten 1050OG ile başlamıştı şuan 1014SG (4.7ABV) ile fermantasyonu tamamlamış görülüyor fazlasıyla =)
Edit: 13.08.2017 1010SG (5,2ABV)
Edit 2: 14.08.2017 koavadan 10lt mango ipa için ayrıldı. 15gr simcoe 15gr citra dryhop yapıldı.

Kitin kendi talmatlarında 600gr dekstroz kullanılması durumunda 4.4 ABV olacağı yazıyor. Bu değeri görmek isteyenler 600gr dekstroz yada 660gr sakroz(sofraşekeri) eklemeleri gerekiyor.

MJ mayaları gerçekten çok başarılı daha önce M44 ve M54 mayalarını kullandım ve harika iş çıkartıyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim.

3 Likes

17.08.2017 tarihinde şişlemiş olduğum American Pale Ale biramın ilk şişesini bugün açtım.

Simcoe ve Citra şotlarının verdiği tropikal aromalar gerçekten muazzam. Şişeleme şekeri olarak 11 lt için 75gr dekstroz kullandım ve tam kararında olmuş.Köpük fotoğrafta görüldüğü gibi kremamsı fakat daha tam kalıcı değil.

4 Likes

Bu kite ait şişeyi yeni açtım. Tek kelimyle müthiş!
Aabv 6.3 oldu ilginç bir şekilde! 1054 og, 1006 fg. şişeleme sonrası da tahminen 6.5 olmuştur en az. Ben 1 kutu LME ile kurdum, şeker kullanmadım.
Evet alkol yüksek, fakat kesinlikle kalitesiz bir tad yok, daha önce citra kullanmıştım ve hsatasıyım. Bu kitte 2 şot var fakat citra çok baskın. 2 hafta sonra farklı olabilir durum tabi. Çok geçmeden tüketmek lazım…
Çok iyi oldu çok :smiley:

2 Likes

1215 gr. toz şeker ile kurulup 1054-1010 sonucunda %5.7 alkol.
Gelişimini görmek adına 20 günlük deneme açılışı (biraz daha zamana ihtiyacı var gibi)
Buzlukta soğuttuğum ve biraz fazla tuttuğum için tarzına göre maalesef çok soğukken tadım yapıldı.

İlk izlenim turunçgil veya karamelimsi/meyvemsi tadlardan ziyade baharat aroması ön planda, çok düşük acılıkta, kolay içimli, şot koku seviyesi çok düşük, pilsner yerine yuvarlamalık yaz birası kıvamında.

4 Likes

harika bende aaynı kitten aldım,yakında kuracam.kendi mayasını kullancam,zaten içerisindeki maya,butik biranın mayalar bölümünde de ayrıyetten satılıyor.gelen şerbetçiotlarından birini kullanmıcam demiştin,neden kokusumu kötü?birde bu karışımlar toz halindemi yoksa daha büyüklermi?
ben siteden demlik poşeti gibi şerbetçiotu ekleme poşeti aldım.poşete koyupmu atacaz kite yoksa direkt toz olarak mı atacaz 3 gün kala?
daha önce denemiş olduğun bir kitmidir?

1 kg toz şekerle kurcam,başlangıç yoğunluğu kaç olur acaba?
1006 yada altına düştüğünde mi şişelicez?
2 haftamı 3 haftamı kovada kalmalı?
şişelemeden 1 hafta sonra içilmeye başlanırmı acaba?

başlangıç yoğunluğu —> 2.5kg x 0.8 + 1 = 3 kg yapar. 3/23 = %13 şeker yapar.
%13–> 1050 o.g. yapar. Yüksek o.g. nispeten düşük alkol oranı kafanızı karıştırmasın. Anladığım kadarıyla karamel bisküvi tadları var deniyor. karamelize şekerleri mayalar sindiremiyor. yani f.g. değeri yüksek bir değer ile fermentasyon tamamlanıyor. 1015 gibi tamamlansa —> (1050-1015) x 0,131 = %4,5 alkol yapıyor. %0,3 'de şişe şekerinden gelse %4,8 aklollü bir bira olur. 1006 değerine filan düşerse . alkol oranı %6 lara gelir.

4 Likes

Elinize sağlık mildkraker, süper paylaşım, teşekkürler…

1 Like

Şuan kovada 8. Gününde, gaz çıkışı çok azaldı.

Yok daha bekleyin. Benzeri olan m.j. avustralya pale ı m44 mayası 1kg toz şeker 1048 o.g. 1006 f.g. ile paketledim. 14 gün 1010 oldu + 3 gün soğuk daldırma şerbetçiotlama son f.g. 1006 oldu. Yani daha bekleyin ve benzer şekilde devam edin.

1 Like

teşekkürler onur,beklemeye devam edecem.22 gün kova+3 gün dryhop toplam 25 gün sonunda şişelicem.

dryhop için;
(şişelemeye 3 gün kala)
mj jack paketten çıkan 2 torba şerbetçiotunun tamamını,
siteden almış olduğum şerbetçiotu torbasına dolduruyorum,
batması içinde 4-5 misket atıp,ağzını kapatıp kovanın içine atıyorum.
doğru mudur?

14 + 3gün yeterli bir süre , hadi olsun toplam 20 gün. Asıl olay şişede bekleme. Ş.otu için ben yarısını katıyorum, toplamda 25 g benim için çok tatmin edici oluyor. Kalanı lagerlerimde kullanıyorum. Şişede de 1 ay beklemeye gerek yok. Ş.otu tüm hataları kapatıyor. 2.haftanın sonunda açıp iç, senin için o.k. se seriyi içmeye başlarsın.

Son olarak o kitin içinden m44 maya çıkıyor. Bence o mayayı döküp çar çur etme. Benim postlarımda mayayı tekrar nasıl kullanabileceğinin pratik yolu var. Bulamazsan tekrar yazarım buraya. Çok rahat aynı maya ile 3 kova kurarsın ve 10 günde fermente esersin.

2 Likes

8 eylülde kurmuştum, 22 eylülde kovayı açıp söylediğin gibi paketin yarısı ile dry hop yapıcam.
Kova boşalır boşalmaz tom coxton real aleyi kurcam. Bu kitin içerisindede toz halde şerbetçi veya malt karışımı var.
Onur birşey sorcam, bu tom coxton yaparken o toz haldeki karışımı mayalama öncesi şerbete atacam dimi?
Torbanın yarısınımı atmalıyım yine?

Tom Caxton Real ale kitinde 10g toz halde şerbetçi otu varmış, ürün sayfasında öyle yazıyor. Bu durumda aynı apa da yapacağın gibi son günlerde atmalısın. Yalnız ürünün alkol oranı % 4.5. Ben olsam 500 g dme, 1 kg toz şekerle yapar , toplam alkol oranını %.5.5 - %6 yapardım. Bu üründe Muntons’un yani mayası standart maya sanırım. sen beni dinle şu andaki kovanın mayası ile mayala Tom’u.

1 Like

mj nin mayası için şöyle birşey yazıyor onur,maya kurutma teknği ile yapılmış ve çoğaltılması mümkün değilmiş,
ne dersin şansımı deniymmi mayayı yıkayıp,yoksa hali hazırda s 04 maya var elimde onumu kullansam acaba?
bir şey daha sorcam,
bu dry hop yaptık ya,
ben aliminyum ambalagda bulunan şerbetçi özünü açtığımda kokladım çok sert bir koku vardı,hoşlanmadım ama 23 litreye karışınca nasıl olacak acaba fikrim yok,sendede böyle bir düşünce oluşmuşmuydu?

Mayayı çoğaltma mümkün değilse ben 2 paket maya ile 9 kovayı nasıl mayaladım sence :grinning: . Hâlâ şu anda kovada 3. Tur çalışan m.j. m44 var. Önce avustralya pale ale, daha sonra m.j. pilsner , şu anda coopers crown lager. Sen her okuduğuna inanma :grinning::+1:.

Şerbetçi otunun kendine özgü çok keskin bir aroması var. Ama 23 lt ye 25 g katınca ve 4 hafta bekleyince mükemmel bir tat veriyor. 50g benim için fazla gelir, ipa dan hoşlanmam. Demek grubu olarak beleşçi arkadaşlarım var. Yaptığım tüm biralardan tattırıyorum. Bizimkiler pale ale filan sevmiyorlar ama coopers lager , m44 maya , 1 kg şeker ve 500g dmli, 25g ek ş.otulu biraya bayılıyorlar.

1 Like

çok teşekkür,
coopers lager kovada kaç derecede tutmak gerekir?
kovada kaç gün yine ale gibi 15 gün yetermi onur?

onur şerbetçi otu kovada mahsur kaldı evde olmadığımdan dolayı,25 mg şerbetçi otlu torba kovanın içerisinde 5. gününde ve ancak 6. gün şişeleyebilirim.bunun tada çok kötü bir etkisi olurmu?