Mangrove Jack's Craft Pils

Merhabalar, bir ay önce ilk kitim olan MJ Craft Pils’i 1 kg şeker ile kurdum. Kovada durduğu sürece 19-23 derece aralarında gidip geldi. Temizliğe aşırı dikkat ettim hatta biraz abarttım bile diyebilirim. Kovada 20 gün şişede ise 8 gün bekledim ve dün itibariyle merakla açıp ilk biramı denedim. Tadı piyasa biralarının çoğundan güzeldi, ancak içtikten sonra ağzınıza acı bir tat geliyor. Buda sanırım pilsner’in özelliği ve bekledikçe kaybolacağını düşünüyorum. Onun dışında forumda bazı arkadaşların maya kokusu ve tadından şikayet ettiklerini okumuştum. Burnum o kadar kuvvetli değil ancak o kadar yoğun bir maya kokusu ve tadı almadım. Tek sorunum her seferinde unutup şişenin dibindeki tortuyuda içtiğimden sanıyorum ertesi günü midem bozuldu. Ayrıca bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sanki ticari biralara göre daha çok çarpıyor gibi… Normalde bir oturuşta 5 adet bira tüketiyorum ancak bunda 4. bardaktan sonra bıraktım. Ertesi günü ise hafif bir baş ağrısı ile uyandım. Alkol miktarı mı fazla oluyor yoksa şekerden dolayımı bu kadar çarpıyor bir tek onu çözemedim. Şimdi ise uzun zamandır Efes Dark’a benzeyen bir bira arıyordum ve forumlarda yazılanlara göre Munton’s Bock bira kitini 1 kg koyu malt özü kullanarak kurdum. Umarım istediğim gibi bir bira olur.

İlk oldupundandur baş ağrısı bir de şekerle kurduysanız olabilir,cır cır konusu canlı mayayla ilgili ve çok normal ve aslında iyi bir şey zira bu biralar probiotik

Başlık hortlatacağım ama bu varken yenisini açmaya gerek duymadım. Bu kiti bir paket şotlu dme ile 500 gram şeker ilavesiyle kurdum. İçinden çıkan M54 kaliforniya lager mayasını rehidrasyon yaparak kullandım.

Maya çok kötü kokuyor, sakın yanlış birşey yaptım mı acaba demeyin, kokusu kendinden. @mildkraker sağolsun beni uyardığı için kokuyu birşeylerin ters gittiğinin emaresi olarak algılamadım. Fermantasyonu 20 derecede başlatıp 18 e çekip 17-18 arasında tutmayı planlıyorum. Özetlersek;

MJ Pils kiti
500gr sofra şekeri
500 gr şerbetçiotlı kuru malt özü
M54 Kaliforniya lager mayası
23 litre
1046 OG
20 derecede kurup 2 adet 1.5 litrelik buz ile BB çantasına yerleştirdim

İki hafta sonra 2. fermantere alıp içinden çıkan şerbetçiotlarını ekleyeceğim ve bu mayanın bulunduğu kovaya Brewferm pils kitlerini kuracağım.

1 Like

Lagerlerin geneli böyle kötü kokuyor,aynen panik olmaya gerek yok😉

1 Like

8 gönderi var olan bir konu içinde birleştirildi: Yeni Başlayanların Soruları

ben bu kiti sevdim denemeyi düşünüyorum ama dry hop yapmaya bilirim

bu kitte bardağa alırken aşırı bir köpürme var.bardak 60 cl’lik uygun bir bardak ve son 3-4 cm. kala bile bardağı dik konuma getirsem deli gibi köpük oluşuyor.bununla ilgili bir görüşü olan var mı? (2 adet 400/1000 gr. lık küp şeker attım her şişeye)
ayrıca ürün açıklamasında altın rengi diyor fakat bendeki kehribar gibi, gayet koyu.altın sarısıyla alakası yok yani

Şerbetçi otlarının tamamını kullandınız mı.? Nasıl bir sonuç aldınız? aktarırsanız sevinirim

Bende 1 Kg şekerle kurdum. Haftasonu şişeleyeceğim. Şişeleme şekeri ne kadar koyayım? Daha önce kuranların tavsiyelerini alayım.

MJ Pils kiti
1 KG Munton’s Ekstra Açık Kuru Malt Özü
500 gr kuru şerbetçiotu
M54 Kaliforniya lager mayası
23 litre kurup 20-23 derece arasında mayalanmaya bıraktım. 1 hafta sonra kuru şerbetçiotunu dökerek 1 hafta daha bekledim. Yalnız yoğunluğunu ölçmek için örnek aldığımda ekşimiş bir tat ve koku ile karşılaştım. Tam acaba birayı kontamine mi ettim derken yazdıklarınızı okudum. Şu an ilk kurulumdan 13 gün geçti. Şişelemeye geçsem mi yoksa biraz daha beklesem bu koku azalır mı? Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

şişe başına 5gr şeker atmışsınız. fazla köpürmenin sebebi bu. normali 4grdır.

M54 mayanın kendine has kötü bir kokusu var. Onu bastırmak için Saaz gibi bir şot ile kuru ekleme yapabilirsiniz veya şişeledikten sonra bir ay bekleyip öyle içmeye başlayın.

Teşekkürler Cem48. Kitle birlikte gelen NZ Pilsener 707401’den 50 Gr dökmüştüm geçen hafta. Şişeleyip beklemeyi deneyeceğim.

Konunun üzerinden epey geçmiş. Lager mayası olduğunu fark etmeden maya uyandırmadan ale gibi pazartesi 23 derecede kurmuştum. 2 gün sonra gaz çıkışı ve krausen çizgisi görmediğimden içindeki mayanın lager olduğunu fark ettim, sıcaklığı 15 dereceye kadar düşürsem de bugünkü gravity halen 1045, gaz çıkışı yok, krausen yok. Ne yapayım bilmiyorum, evdeki s04 mayayı atmayı düşünüyorum. Ne dersiniz, ne yapayım?

Merak etme bir sorun yok, sadece yapabilirsen kova sıcaklığını 18-20 gibi bir aralıkta tutmaya çalış. Bu maya esasen Lager mayası değil, hibrit bir maya, ne tam lager ne de ale :slight_smile: Hazırlıklı olmama rağmen bu mayayı ilk kullandığımda gaz çıkışının inanılmaz geç çıkışı nedeniyle bende panik olmuştum. Forumda bu mayanın geç çalışmaya başladığı ile ilgili oldukça yazı paylaşıldı. 3. gün civarında hatta sonrasında gaz çıkışı gözlemleniyor, önce yavaş başlayıp sonra biraz daha hızlanıyor. Fermantasyonda sorun olduğunu düşünme, mayaya güven. Ben bu mayayı eğer lager sıcaklığına inme imkanı yok ise kesinlikle ale mayalara göre pilsener ve lager kitlerinde tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Sonradan fark ettim, sıcaklığı 15 dereceye düşürmüşsün, bu mayanın ideal çalışma sıcaklığı 18-20 derece. 18’e çıkmasına izin ver.

1 Like

Bu saatte yazmazdım ama 1 yıldır tam tahıl dahil bira kuruyorum, açık ara en iyisi bu oldu. https://www.butikbira.com/products/mangrove-jacks-yeni-zelanda-pilsner-bira-kiti
Elbette kişisel görüş ama ne bileyim tadı birkaç saattir halen zihnimde.

2 Likes

Herkese selamlar,

Bu birayı sıcak havalardan dolayı, kendi mayası yerine M44 west coast ile yapsam diyorum. hiç bu şekilde yapan oldu mu acaba ? greyfurt ipa ile beraber alıp önce bunu m44 ile mayalayıp sonra yıkanmış maya ile greyfurt kursam diyorum.

Herkese merhaba, 3 gün önce Mj pilsener kitimi 1.2 kg kit güçlendirici ile kurdum. Şu an benim elimde fazladan Simcoe ş.otu var ve bunu bu kit ile kullanmak istiyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim sizce; kit ile gelen şerbetci otu ile karıştırıp kullanmakmı yoksa 1-2 gün ara ile ayrı ayrımı dry hop yapmak?

Mj pilsner tecrubemi paylasiyorum. Kiti standart 1 kg seker ile kurdum ve mayaladim. Kova sicakligi 16-17 derecede idi bu sekilde yaklasik 6 gun bekledim ve fermantasyon baslamadi. Daha sonra farkettimki m54 mayada ideal calisma sicakligi 18-20 derece yaziyor. Bende kovayi 20 dereceye cikardim ve 7. Gun fermantasyon basladi. Yaklasik 1 ay sonra 1008 fg de dry hop yaptim ve 3 gun sonra 4 gr seker ile siseledim. 14 gun sonra yani bu aksam bir sise acip deneyim dedim. Siseyi acinca biraz kopurdu. Bardaga doktum bulanik kirmiziya yakin bir rengi vardi. Tadi ise cok ama cok kotuydu asidi iyi fakat tat sarabimsi ve aci eksi bi bira olmustu. Simdi benim biram çop mu oldu??

Bir kaç hafta daha bekleyin, benim ilk kitimdi bu.
Mayanın ve şerbetçiotunun tadı oturacaktır

Valla cok kotuydu tadi. Acaba dry hop yaparken kontaminemi oldu?? Gerci siselerde küf vb gorunurde birsey yok. Aksam 10 tane kadar siseyi oda sicakligina aldim 22-23 drece bikac haftada boyle beklesin bakalim ne olucak.