Mangrove Jack's Ürünleri

En eski kiti olan yeni zelanda pale ale ve glutensiz pale ale kitleri hakkında bir kaç içerik var fakat diğer kitler kadar fazlaca detaylı kurulum ve tadım sonuçlarıyla ilgili bilgi edinilemiyor.
Sonrasında eklenen avustralya pale ale kiti hakkında hiç başlık veya içerik yok ki şahsen merak doğuran bir kit doğrusu.
Ve bugün eklenen en taze modeli greyfurt ipa kiti.
Ayrıca açık renk sıvı malt özü ve envai çeşit mayaları bulunan marka.

Hakkında daha hızlı biçimde bilgi bulmak için bu marka ürünlerini tek başlık altında toplamak daha faydalı olur diye düşündüm, umarım iyi etmişimdir.

Misal bu kitler hakkında en faydalı olarak değerlendirdiğim bilgiyi içeriğin en başına eklemekte fayda görüyorum :slight_smile:

Konuya katkı sağlayacak her türlü paylaşıma, yoruma, görsele şimdiden çok teşekkürler.

5 Likes

Siparişi verdim bugun merakla bekliyorum.deneyimleri paylaşacağım

1 adet Altın Bira Şişesi Kapağı - 100 Adet herbiri 6,00 / adet
1 adet Turuncu Bira Şişesi Kapağı - 100 Adet herbiri 7,00 / adet
2 adet Açık Renk Kuru Malt Özü herbiri 16,00 / adet
1 adet Dekstroz Şekeri - 1 kg herbiri 9,00 / adet
1 adet MJ Greyfurt IPA Bira Kiti herbiri 89,00 / adet
1 adet MJ Avustralya Pale Ale Bira Kiti herbiri 89,00 / adet

2 Likes

Hayırlı olsun, stoklarım eriyip eylül-ekim aylarına geldiğimizde hala stokta kalmış olurlarsa mutlaka deneyeceğim iki kit.
Geçtiğimiz aylarda yeni zelanda siparişi verecekken stok tükenmişti :slight_smile:

3 Likes

bende dün avustralya ve yeni zelanda olarak vermiştim yeni kit gelince dayanamayıp siparişi değitirdim

1 Like

Öncelikle MJ deneyimlerim Yeni Zelanda ve LME’si üzerine. 2,5 kg’luk kitini o miktara göre gövdesiz bulduğumu hatırlıyorum. Başlangıçta çok güzel bira ama zaman geçtikçe tadı olumsuz etkileniyor. Yani çabuk tüketmenizi tavsiye ederim.

2 Likes

Kova ve şişe gün sayısı ile ısıları aklınızda mı acaba?
Tüm kullanılan malzemeler kitten çıkanlar mıydı?

Şimdi kontrol ettim. Kovada 15 gün kalmış. Şişede de 15 gün sonra içmeye başlamıştım sanırım. Kite ekstra olarak 300 gr kadar şeker koydum diye hatırlıyorum. Benim tavsiyem 2,5 kg diyip 23 lt kurmayın, 18-20 lt arası kurun. Maya uyandırma yapmayın, paketi kovaya dökeceğiniz zaman açın, zira kitin başlığında yazdığım gibi rezil bir paketi var. Paketi kesince bir cep içerisinde şerbetçiotu ve maya var, ve malt özü kabak gibi ortaya çıkıyor. MJ’nin bu kitinde ve LME’sinde 2 ay sonra falan garip bir tat almıştım, böyle Bulldog kitleri gibi arpa şurubundan kaynaklı kötü tat gibi değil ama oluşan bu tadı da beğenmemiştim. 15.gün - 2 ay arasında tüketmeyi tavsiye ederim ben. Gerçi bir arkadaşım 2 ay sonrasında da bayıla bayıla içiyordu, hatta hala her geldiğinde Yeni Zelanda yok mu diye soruyor.

Edit: Yeni Zelanda 2,5 kg değil, 2,2 kg imiş.
Edit 2: Hafif bir bira bu. Öyle çok acı ve gövdeli değil. Ekstra Citra ya da Cascade eklenebilir kuruluma.

1 Like

Paket açılınca hepsi açılıyor deniliyor ya, şerbetçi otu ve maya da mı açılıyor?
Eğer böyleyse özütü bunları dökmeden nasıl döküyoruz :confused:
Birde ş.o. da o anda mı kovaya ekleniyor yoksa sonradan mı?

Bu arada arkadaşınız da damak tadının kişiden kişiye nasıl değiştiğinin açık bir örneği :slight_smile:

ürünler geldi
Avustralya Pale Ale yi dektroz şekeri ile Greyfur İpa yıda DME ile kuracağım
pazartesi kurulum yapacağım deneyimleri sizinle paylaşırım

4 Likes

Hop aromaları azaldığından dolayı oluşmuş olabilir o kötü tat, 2 aydan sonra hiç kalmıyo nerdeyse aroma

1 Like

Şerbetçi otları ve mayanın kendi paketleri var. Cepten maya ve şerbetçiotlarını çıkarıyoruz. Sonra hazırladığımız sıcak su içerisine 2-3 dakika oturtuyoruz paketi. Ağzı açık olduğu için fazla beklemiyoruz, döküyoruz kovaya. Sonrasında da içerisinde birazcık su gezdirip, elimizi yakmadan kalanı da alıyoruz. Şerbetçiotları dry hop için. Şişelemeye 3 gün kala eklersiniz.

Maya ve şerbetçiotu , o buyuk paketin içinde yine paketli halde bulunuyor. İlk gonderinizde paylaştığınız benim gonderimde fotografını çekmiştim ben. Ordaki şeffaf cep gibi yer var , o kısımda maya ve şot paketli halde duruyor.

Aynen öyle. Bana göre, güzel kit ama öyle çok ahım şahım değil. Ben 20 TL daha verip Youngs kitleri almayı tercih ederim.

Edit: Bence BB ekibi de Young’s içiyor, son siparişlerimin 2 tanesi Young’s kutusunda geldi :joy:

Aslında sizin paylaştığınız fotoğrafa bakınca, maket bıçağı ile o cebin üst tarafına bıçağı çok az sokarak kesilirse sadece maya ve şerbetçiotu, malt özünün olduğu bölüm açılmadan alınabilir gibi.

Aynen dediğiniz gibi , ben direk üstten komple kesince hepsiyle karşı karşıya kalmıştım.

@pegasx @Cem48 cep içinden çıkanlar kapalılarsa problem yok :slight_smile:
@sochi paketi dediğiniz şekilde açmayı denerse, her cebin açılıp açılmadığını görürüz :slight_smile:

Maya ve şerbetçiotları kapalı, sıkıntı yok :slight_smile: @sochi bu şekilde açacaksa, paketi bir sallasın önce, maya ve şerbetçiotları cebin dibine gitsin iyice. Sonra üst taraftan ince bir kesik atmayı denesin. Bunu kurulum zamanı yapsın. Maket bıçağı yanlışlıkla maya paketini keserse sıkıntı olmasın :slight_smile:

1 Like

pazartesi bir aksilik olmazsa kitleri kuracağım
paket açılımları ile uyarıları dikkate alıp ona göre hareket ederim deneyimleri sizinle paylaşacağım

2 Likes

Uyarılara dikkate alarak açılısı yaptım
Bıcak yardımı ile en uc köşeden yavasca cizik atıp kontrollü bir şekilde paketi actım

cc: @sermetkilinc @Hm_mania @Cem48 @pegasx

11 Likes

11.07.2017
MJ Greyfurt İPA + 1kg Light DME
’24 litreye tamamlandı
OG:1050
Sıcaklık: 25 derece

Kitin kendi mayasını 250 gram sıcak suya 20 gram şeker ekleyip, sıcaklık 30 derece olunca maya ekleyerek yaptım ve 45 dakika sonra kovaya eklendi
renk ve miss gibi turunç kokusu muazzam

cc: @sermetkilinc
https://forum.butikbira.com/t/maya-uyandirma-fotografli-anlatim/383/59?u=sermetkilinc

6 Likes