MANIKI Stout Volume 1

(Onur Keskin) #1

Arkadaslar merhaba, 2 haftalık merak ve kendini yeme sonrası Kazanın kapağını açtık.SOnuç muhteşem. Buradan özellikle @Mert’e ,@Cenk’e ve @ahmetakdeniz e teşekkürü bir borç bilirim. OG 1047 , FG ise 1008 olçüldü bu da takriben %5.17 gibi ibr degere geliyor. Ayrıca renk ve koku muhtesem . Oyle ki biz az kalsın siseleyemyecektik…Direkt kazandan içecektik…:slight_smile: bu arada yaparken 500 gr DME ve 700 gr candy kullandık…

şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Şişe yıkama aparatı muhteşem birşey…:slight_smile: o kadar hızlandırdı ki bizi anlatamam.Bu kadar fark edecegini dusunmezdim…

(Ezio Auditore) #2

Çok merak ediyorum. Etiketler çok klas. Daha çok şarap etiketi gibi izlenim uyandırdı ilk bakışta. Cam sil şişesi iş görür ya nolacak diyordum, ama o kadar kolaylaştırıyorsa işleri ben de edineceğim bir tane şişe yıkama aparatından.

(Onur Keskin) #3

@Spotlightkid öncelikle etiket yorumunuz icin tesekkur ederim. Aslında sadece bir etiket tasarımı değil bizimkisi bir konsept( fikir ) içeren bir durumu var :slight_smile: onu da anlatırım baska bir vakit…

şişe yıkama aparatı gercekten cok hızlı . şöyle ki , 40 şişeyi toplamda 30 dakika da starsanladık…:slight_smile: harika bir durum bu . aparata sadece starsan değil PBW da konabilir.

(Efe Rüzgar) #4

Ellerinize sağlık. Fakat fotoğrafta görünen fg ölçümü ise o 1008 değil 1010’dan fazla görünüyor. Ben mi yanlış görüyorum ya da açı mı yanlış acaba?

(Ezio Auditore) #5

Bu arada bir arkadaşım fırında 150 derecede şişeleri ısıtarak mikroptan arındırma yapıyormuş. Acaba o yöntemi kullanarak daha az kimyasal kullanmış olur muyuz, ya da tüm mikrop ve bakterileri öldürür mü bu yöntem? Bilginiz var mı?

(Onur Keskin) #6

açı yanlıs hocam … ben 5 kere felan baktım…:slight_smile:

(Onur Keskin) #7

duymamıştım.Ama hangi bakteri kac derece de ölürü bilmiyoruz sanırsam :slight_smile: gene de riske atmamak lazım sanki… ben siseleri doldururken starsan köpüğünün mutlaka dışarı çıkmasını sağlıyorum.Biraz bira zaiyatım oluyor ama. napalım :smile:

(Cenk) #8

Kuru fırında çok etkin değil, ama illa ısı ile arındırma istiyorsanız kaynatma en iyi yöntem. Ama güzelce temizlenmiş ve ardından star san uygulanmış bir şişede enfeksiyon sorunu olmaz zaten.