Marsık Kardeşler (Chocolate Vanilla Porter & Bourbon Barrel Aged Stout)

Selamlar.

Uzun zamandır dinlendirdiğim iki biramı bu h ta denedim ve hem tariflerini hem de fotoğraflarını paylaşmak istedim.

Soldaki 200ml kadar votkada infüze ettiğim 2 vanilya çubuğu ve 50 gram kadar kakao nibi, 1xkoyu renkli DME, 1xbuğday DME ve kaynatıp suyunu süzüp fermantöre aldığım yulaf ezmesi suyu ile 20 litre kurduğum Muntons Export.

Sağdaki ise 50 gram kadar yoğun tütsülenmiş meşe yongalarını bir hafta kadar bourbon’da bekletip ardından yine 1xkoyu renkli dme ve 1xbuğday dme ile 20 litre kurduğum Export Stout.

Her ikisi de yoğun, kıvamlı, koyu renkli ve kalıcı -deyim yerindeyse “ağır”- köpüğü olan çok karakteristik biralar oldular. Her ne kadar hiç yazlık biralar olmasa da aslında bu işime geldi, keza sonbahara kadar yaklaşık 5-6 ay şişede olgunlaşmış olacaklar.

Stout türü biralarda deney yapmayı seven arkadaşlara öneririm.

7 Beğeni

Selamlar. Şişeler çok güzel gozukuyor, tarifler de bir o kadar ilgi çekici. Elinize sağlık, şimdiden afiyet olsun.
Meşe yongalarini nereden satin almistiniz acaba?

1 Beğeni

Tadım notları ise şöyle:

Yoğun tütsülenmiş meşe parçalarını dinlendirdiğim bourbon’u kovaya eklememle beraber hava kilidinden kabarcıklar tekrar çıkmaya başladı. Bu bende çok ucucu olan tütsü aromasını kaybedeceğim endişesini yarattı ve sonuçta da beklediğimden az bir tütsü oldu gerçekten. Bir dahaki sefere en az iki katı meşe ve bourbon kullanır ve infüze süresini de minimum 15 gün yaparım.

Chocolate Vanilla’da ise çok taze olan vanilya çubuğu keskin bir aroma verdi. Bildiğimiz vanilyadan alıştığımız yumuşaklıktan ziyade (votkanın da artırdığını düşündüğüm) sert bir aroma oldu. Kakao nibi de çok güzel bir bitter çikolata tadı sağladı. Yulaf ezmesi suyu ise çok hafif bir yoğunluk kattı, kremamsı bir yoğunluğa erişemedim ama kötü de olmadı. Ancak yulafı kaynatıp suyunu almak eziyetli bir iş, bir daha denemeyebilirim. Bu birada istediğim tada daha çok yaklaştım.

Google’dan diyelim :wink: “Yoğun tütsülenmiş meşe” diye ararsanız çıkıyor.

1 Beğeni

Şişeler harika gözüküyor eminim tatlar da bir o kadar harikadır. Elinize sağlık. :beers:

1 Beğeni

Vanilya biraz porter tadını maskeler Bir tat olmuştur diye düşünüyorum ben porter ı 19 litreye mayalamıştım simdi içiyorum yoğun şerbetçi otunun ve keçi boynuzu tadının (keçi boynuzunu öğütüp eklemiştim bi yarım kilo kadar) alındığı yoğun bir bira olmuş gerçi hala iki hafta var ben siselediģim genç biranın tadına bakıyorum.

Edit: keçi boynuzu eklemiştim yerine şerbetçi otu eklemiştim yazmışım :joy: duzelttim.

elinize sağlık. Etiketlere taktım bende. şeffaf sticker mı?Baskı yöntemi nasıl? Bilgi verebilirmisiniz birazcık?

Teşekkürler.

Herhangi bir baskı yok. Uni Posca diye bir kalem, her yüzeye yazabiliyor, onunla yazdım.

2 Beğeni

Süüper yaa şaşırdım wallahi hatta karakterin adı nedir dicektim :joy:. Peki şişe yıkanınca yada nemlenince silinirmi yazılar?

Çok kolay çıkıyor. Ben dolaba atmadan hemen önce adını ve türünü yazıyorum basitçe (her biriyle böyle uğraşmak zor tabii), içmek için çıkardığımda nemleniyor biraz şişeler haliyle. O an kağıt peçete vs ile kolayca siliniyor.

2 Beğeni

Emeğe sağlık.
Bence bu yazı karakterini bir alfabe olarak yaratıp programlarda kullanıma uygun biçimde internetten indirtin. :punch:

3 Beğeni