Maya poşeti delinmesi acil

Herkese merhaba biraz once glutensiz bira kitinden yaptım fakat yaptıktan sonra farkettimki maya poşeti delikmiş ve nerdeyse çeyreği yere dökülmüş bu süreçten sonra kite nasıl bir müdahalede bulunabilirim?

RDWHAHB(Relax, Don’t Worry, Have A Homebrew). Şerbete yeterli miktarda maya girmiştir büyük ihtimalle.

1 Beğeni

Umarım tahminen bir 4 hafta aklıma takılacak fakat bu cevap yinede içime su serpti :slight_smile:

Eğer maya poşeti siz açmadan da delik ise çok şanslınız ki ambalaj özürlü Yeni Zelandalıların yaptığı kiti kurmuşsunuz :slight_smile: Daha önce Glutensiz Pale Ale’yi kurmadım ama Yeni Zelanda kitini kurmuştum, maya o kullanışsız paketin içerisinde bir cepteydi, muhtemelen Glutensiz’de de öyledir. O kullanışsız paket bir işe yaramış. Mayanın çeyreğinin boşa gitmesi çok büyük sıkıntı olmasa da, hava almış olması problem olabilirdi.

2 Beğeni

Maya poşeti kitin altında duruyordu. Yapışkan çok kuvvetli olduğu için biraz hoyratça çıkarmak zorunda kaldık belki de o ara delindi.
Bu sabah itibariyle gaz çıkışı başladı. Yardımınız içim teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni