Mayanın kabının yırtıldıktan sonra uyandırılmadan 10 dakika beklemesi

Dün gece Coopers Buğday, IPA ve Mexican kurdum. Öğleye doğru IPA ve Mexican’da gaz çıkışı başladı. Buğday’da tık yok. Dışarıdan krausen de gözlemleyemedim.

Buğday birasını uyandırmak için paketi açtığımda kavanozdaki su sıcaklığını ölçeyim dedim. 30 derece çıkınca 10 dakika kadar buzdolabına aldım kavanozu. 25 dereceye düşünce mayayı ekledim ama o zamana kadar paket açık elimde bekledi maya.

Mayalar ölmüş olabilir mi? Ne önerirsiniz?

Ankara’da elinde fazla buğday birası mayası olan var mı?

Kovayı açtım baktım. Böyle garip bir tabaka kaplamış gibi. Ama krausen değil gibi. Zaten krausen baya ateşli bir şekilde oluşuyor, hele ki buğdayda. Tekrar açıp fotoğrafını göndersem, durumu anlayan olur mu acaba? Gerçi bir kere açtım, muhtemelen mayalanmamış şerbetin kapağını tekrar açmak da istemiyorum.

Kovayı hafifçe çalkalamıştım, bir şey olmamıştı. Az önce üstünde bulunduğu raf ile beraber biraz sert bir biçimde çalkaladım ama öyle kaldırıp sallamak kadar sert değil, hemen gaz çıkışı başladı. Anlam veremedim ama umarım problem düzelmiştir.

24 saat işlem yapmadan kovada bekleyen mayadan ne hayır gelir onu da düşünüyorum bir taraftan.

10 dakika paket açık kaldı diye mayalar ölmez merak etmeyin. Gaz çıkışı da başladıysa zaten sıkıntı yok.

1 Beğeni