Mayanin yetersiz kalması?

Forumda direk ilgili olan bir konu bulamamakla birlikte birkaç konu başlığı altında soruma ilişkin bilgi sağlayabilecek bir iki post gördüm ancak net bir bilgiye ulaşmak için konu açarak sormak istedim. Yoğunluk ölçere sahip olunmaması nedeniyle yoğunluğu olcemedigimiz ve başlangıç yoğunluğunun da 1060’in üzerinde olduğunu farz ettiğimiz bir durumda 1 paket mayanin yetersiz kalması durumunda tam olarak hangi durumla karşılaşıyoruz? Tat değişikliği olduğuja dair bir yorum okudum örneğin ama tam olarak neye karşılık geliyor o tat değişikliği çözebilmiş değilim. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Maya yetersiz kaldığında fg değeri uygun değerlerde değil yüksek değerlerde kalır. Mayalar mevcut olan şeker miktarını tam sindiremediği için daha çok çaba gösterir ve nihayetinde sitrese girer ve istemeyen tatlar meydana çıkar biranız tatlı kalır vs vs iyi bir durum değildir yani. Eğer ölçüm aletiniz yok ise og si yüksek biralar yapmayınız derim tamamen standart çalışın ki garanti olsun.

Anladım üstad, bu durumda bi hata yapmış olmam muhtemel, forumda yer alan bir bock tarifini aynen uyguladım zira. 1 paket dark dme 1 paket buğday dme 300 gr candi ile 20 lt bock kurdum ve 1 paket us-05 maya kullandım. Bu Durumda bahsetmiş olduğun og’si yüksek biralar noktasına gelmiş olması ihtimali yüksek yapmış olduğum biranın ki bu da sıkıntı yaşama ihtimalimin yüksek olduğunu gösteriyor.

Hayır yok ben kit mayası ile yüksek bir og li bir şeyler yaptınız diye anladım. Us-05 bunların üstesinden çok rahat gelecektir gayet iyi bir fermante süreci olur elbette ısı da başka bir dış etkenlerde bir sorun olmaz ise… Biraz daha yüksek orta-yüksek gövdeli biranız olur zaten sanırım onun için 20lt olarak yaptınız. Özetle sizin tarifte her hangi bir sorun gözükmüyor. Uygun derecelerde en az iki hafta bekleyin şişeye alın derim. Ama bu arada ölçüm aleti alırsanız bence daha iyi olur bakar öyle şişeye alırsınız ve bu işe devam edecekseniz mutlaka olması gereken bir ekipmandır kendisi.

Üstad yardımin için tekrar teşekkür ederim, aslına bakarsan ölçüm aleti almayı düşündüm ancak ölçüm aletinin kova sıcaklığına göre kalibre edilmesi gerektiğinden bunu becerebilir miyim diye korkup almadım. Daldırma termometre alıp sıvı sıcaklığını olctukten sonra yoğunluk ölçeri kalibre edebilir miyim o sıcaklığa göre bilemedim. Belki de çok kolay bir işlemdir ancak hiç görmediğim bi alet olduğu için korktum açıkçası elimde kullanmayacağım bi alet olarak kalabilir diye.