Mayayı 5 saat sonra atmak ne sıkıntı çıkarır

Arkadaşlar merhaba.
2.kitimi kurudum. Pilsener extra. 1 kg şeker ve yarım kg kuru Malt özü ile fakat mayayı unutmuşum. Taki 5 saat sonra aklıma geldi ve attım. Sıkıntı olur mu yada ne gibi sıkıntı olur.

Arkadaşlar acil cvp verirmisiniz

Bence hiçbir sıkıntı olmaz maya’yı attıktan sonra başlıyo herşey zaten. Ben kendi kitimdede yaklaşık 2 litre sıcak su eklediğim için mayayı serpmeden önce 23-24 derece altına inmesini bekliyorum.

Bildiğim kadarıyla önemli olan oksijenle olan teması önlemek ve biran önce oksijenin dışarı atılmasını sağlamak.
Bunun için kova içeriğini karıştırma çubuğuyla karıştırırken dahi mümkün olduğunca çalkalatmadan, köpürtmeden dairesel yavaş hareketlerle yapıyoruz. Amaç mümkün olduğunca az oksijenin bira içine girmesi. Sonrasında ise biran önce kovayı kapatıp, fermantasyonun başlamasını ve kovanın içindeki oksijeni dışarı atacak karbondioksit çıkışını sağlamak.
Bunun için oksitlenme ihtimalini en aza indirmek için biran evvel mayayı kovaya katıp kapatmak gerek.
Ancak sıcaklığını ayarlayamadığım için soğuk su beklerken 2 saat bekledikten sonra mayaladığım kovada da bir sıkıntı olmadı.

siraniz sicakken oksijenle temas ettirmemeniz gerekiyor saglikli bir fermantasyon icin siranin icerisinde oksijen olmasi gerekir mayalarin saglikli cogalabilmeleri icin cok onemli bu yuzdrn kitapciginizda da kurulumu tamamladiktan sonra kovanizi calkalayin deniyor.

Cvp için tşk ederim ama gazlanma olmadı 12 saattir. 24 saat olunca yoğunluğunu ölçeceğim. Fark var ise mayalanma başlamıştır. Yoksa erken mi acaba yada kit çöpe mi gitti benim

Sıkıntı olmaz bence. Kontrol edin hava kaçağı varsa hava çıkışı başlamamış olabilir. Hatta belki şu an başlamıştır.

Sıkıntı olmaz. Ellemeyin kovanızı

Bir aya içersin biramı afiyet olsun şimdiden. Başka arkadaşlara da örnek olsun diye ben yaklaşık 7 saat sonra Maya atmak zorunda kalmıştım, sıcaklık inanılmaz fazlaydı ve soğutamamıştım kovayı. Eğer ki yabancı bakteri bulaşmamış ise sorun olmaz tabi ki(tek Maya için kapağı açtım yoksa fermente olur gibi duruyordu)

Cevaplarınız için tşk ederim arkadaşlar. İlk yoğunluk 1050 idi 2.gün yoğunluk ölçümü 1040 olarak ölçtüm ve herşey yolunda görünüyor. Ayrıca kovanın kenarlarında köpük kalıntıları olmuş.