Metal kutuda olmayan kitleri kovaya dökmek

Bugüne kadar 16 kit kurdum ama hepsi metal kutuydu. Şimdi Evil Dog ve Better Brew kuracağım. Bu poşetteki kitleri kovaya eklerken dikkat etmek gereken bir şeyler var mı? Metal kutuların kalanını içine azar azar sıcak su döküp alıyorduk. Bunlara sıcak su dökülmez heralde. Var mı önerisi olan?

1 Beğeni

better brew de vakumlu poşette, aynı şekilde sıcak su ile dikkatlice kalanını da eritip kovaya döküyoruz.

2 Beğeni

poset kitleri kurmak benim icin cok daha basit. posetin kapagini acip malti doktukten sonra, sicak suyla posteti doldurup agzini kapatarak iyice calkaladiginizda butun malti kovaya dokmus oluyorsunuz. hemde posette hic malt kalmamis oluyor. metal kutudaki gibi ugrasmiyorsunuz :grinning:

2 Beğeni

Hammer of thor kurdum,poşet şeffaf olduğu için hiç sıkıntı yaşamadım,içine sıcak su dökünce konserveden bile temiz sonuç alınıyor fakat better brew czech pilsner kurdum dün akşam,içeriği macun gibi koyu kıvamlı bir kit,diş macunu gibi sıkarak getiridim su konulacak hale.Sıcak suyu koyup içinde çalkalayınca onda da bir problem yaşamadım

3 Beğeni